Kdo je Plintron, nový mobilní operátor, který přijde v březnu 2019


Nízkonákladové tarify a 4G připojení v sítích Vodafonu, takhle funguje Plintron, nový virtuální operátor, který přijde do Itálie v roce 2019

Po uvedení společností Iliad a Ho.Mobile, které svými nízkonákladovými nabídkami částečně změnily mobilní trh, se Itálie připravuje na příchod nového operátora Plintron. Nadnárodní společnost, která již působí v různých částech světa, nedávno získala od Ministerstva pro hospodářský rozvoj licenci Full MVNO a v březnu 2019 by měla zakotvit i u nás.

Singapurská společnost, jak již bylo zmíněno, působí v mnoha zemích světa a jen v Evropě má více než 100 milionů aktivních linek. Společnost Plintron již oznámila, že od 18. března 2019 bude možné provést přenos čísla na SIM kartu Plintron. Předvolba tohoto nového telefonního operátora v Itálii bude 376. Teoreticky bude Plintron v Itálii působit jako virtuální operátor, tj. bude využívat síť a infrastrukturu jiného operátora (v tomto případě Vodafonu), ale ve skutečnosti půjde o mnohem víc: bude to MVNE, tj. Enabler.

Plintron: levné tarify 4G

Plintron je v Itálii virtuálním operátorem, protože bude přinejmenším zpočátku využívat sítě Vodafonu. Garantované připojení je 4G. S největší pravděpodobností přijde nový telefonní operátor na italský trh s velmi výhodnými měsíčními nabídkami. Částečně proto, že přichází na trh, který je v současné době poměrně nasycený, a částečně proto, že tarifní plány společnosti Plintron jsou tradičně velmi levné. Společnost však zatím nezveřejnila žádné výhrady k měsíčním tarifům vyhrazeným pro Itálii a k ceně aktivace SIM karet.


Plintron je také MVNE

Přestože je Plintron v Itálii virtuálním operátorem, přichází s úmyslem působit také jako Enabler, tj. poskytovat vlastní linky jiným telefonním operátorům. V praxi bude konkurovat dvěma MVNE, jako je Nòverca (která poskytuje služby společnosti Kena Mobile) a Effortel (která je poskytuje mimo jiné společnostem 1Mobile a Erg Mobile). V praxi je záměrem společnosti Plintron poskytnout své licence 4G všem virtuálním operátorům v Itálii, kteří v současné době nejsou vybaveni touto technologií připojení. Asijská nadnárodní společnost proto v březnu 2019 přistane v Itálii s dvojím cílem: získat co nejvíce zákazníků s nízkonákladovými nabídkami a přilákat do své sítě malé virtuální operátory, kteří dosud poskytují pouze služby připojení 3G.