Jak sledovat zápasy na DAZN bez problémů s připojením


První víkend Serie A provázely na nové platformě Dazn problémy, tady je návod, jak je vyřešit a sledovat zápasy dobře ve streamu

S návratem fotbalového šampionátu si mnoho uživatelů kladlo otázku, jak streamovat zápasy Serie A. Televizní práva na italskou nejvyšší ligu si letos rozdělily Sky, která exkluzivně vysílá 266 zápasů, sedm v každém kole, a nová (v Itálii) online platforma DAZN. Chcete-li sledovat celou Serii A, musíte si předplatit obě služby.

DNAZN však ve své premiérové sezóně neměl chybu. Mnoho lidí si stěžovalo na řadu závad během živého přenosu tří zápasů vysílaných na DAZN. Platforma, která každý týden vysílá tři zápasy Serie A, nabídla svým předplatitelům o prvním víkendu zápasy Lazio-Napoli, Sassuolo-Inter a Parma-Udinese. Zejména první dva zápasy, které přilákaly větší počet diváků, způsobily řadu problémů. Zejména docházelo k neustálým výpadkům, náhlému zamrznutí aplikace nebo zpoždění přenosů zápasů.

DAZN ujistil, že od dalších dnů šampionátu již k problémům nedojde a že zpoždění v prvních zápasech bylo způsobeno vysokým počtem registrací těsně před zahájením zápasů. Pokud však máte se streamováním zápasů na DAZN stále problémy, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou dosáhnout plynulého zobrazení obrazu zápasu.

Co je to Dazn

Pro ty, kteří to ještě nevědí, se pokusíme vysvětlit, co je to Dazn, než pochopíme, jak zlepšit kvalitu streamování fotbalových zápasů v rámci této platformy. Dazn (vyslovuje se DA-ZONE) je televizní platforma ve Spojeném království, která je součástí skupiny Perform. V praxi se jedná o službu vytvořenou se záměrem být Netflixem sportu. V současné době umožňuje Dazn kromě Itálie sledovat fotbal a další sporty bez kabelové televize nebo antény v několika zemích: Rakousku, Německu, Švýcarsku, Kanadě a Japonsku. K přístupu k Dazn potřebujete pouze měsíční předplatné, připojení k internetu a elektronické zařízení, jako je chytrý telefon, tablet nebo počítač, ale také Smart TV a herní konzole. Cena? 9,99 eur měsíčně a účet můžete sdílet s přítelem nebo příbuzným, protože zařízení, na kterých je povoleno sledovat Dazn současně, jsou dvě. První zkušební měsíc je zdarma. Které zápasy lze ale sledovat výhradně na Dazn a ne na Sky? Společnost Dazn zakoupila televizní práva na tři exkluzivní zápasy pro každý víkend Serie A. Na Dazn uvidíme vždy ranní zápas v sobotu ve 20:30, polední zápas v neděli ve 12:30 a nakonec nedělní zápas v 15:00. Toto schéma není pevně stanoveno v případě kol s konkrétními časy (jako v prvním kole Serie A), ve skutečnosti mohou mít zápasy dostupné na Dazn jiné časy než obvykle. Kromě Serie A můžete na Dazn sledovat La Ligu, Ligue 1, Serii B, anglický Ligový pohár a také Copa Libertadores, stejně jako mnoho dalších sportů, jako je ragby, rallye, americký baseball a dokonce i mistrovství v šipkách. Dazn je platforma na vyžádání, což znamená, že i když jste zápas nesledovali živě, po příchodu domů nebo ve chvíli, kdy budete mít volnou chvilku, se na něj můžete podívat znovu (nebo sledovat sestřihy) z některého ze svých zařízení.


Jak sledovat zápasy na DAZN bez zpomalení

Přiznejme si, že vina za narušení Dazn v prvním kole šampionátu závisí na mnoha faktorech. V některých případech bylo na vině připojení uživatele, které snižovalo kvalitu streamovaných zápasů, zatímco v jiných případech byla na vině síť Dazn, která nedokázala zaručit kvalitní přenos, když se počet připojených uživatelů, zejména s ohledem na velké zápasy, exponenciálně zvyšoval. Pokud byl problém způsoben domácím připojením, můžeme provést několik změn, abychom mohli zápasy na DAZN sledovat bez problémů.

Přestože je naděje, že po první fázi úprav v Itálii platforma na vyžádání skupiny Perform zlepší svou síť, aby již nedocházelo k neefektivitě v případě vysokého provozu.

V očekávání, že se tak stane, existuje v rámci Dazn malý nástroj, který můžeme použít, abychom mohli zápasy sledovat s co nejmenším počtem přerušení. Pokud vrátíme živý přenos o 30 sekund zpět, prodloužíme dobu načítání a zlepšíme kvalitu zápasu na DAZN. Chcete-li tak učinit, klikněte na ikonu se šipkou směřující doleva a číslem 30. Jedná se o dočasné řešení, které má své nevýhody i výhody. Pokud například jeden z obou týmů vstřelí gól, je možné, že nejprve uslyšíme jásot sousedů a teprve poté uvidíme akci. Tím se ze hry vytrácí spousta poezie.


Jak zlepšit domácí připojení, abyste mohli bez problémů sledovat zápasy DAZN

Jak zlepšit internet v naší domácnosti, abychom se vyhnuli problémům při sledování Serie A na Dazn? Prvním tipem je vypnout aktivní připojení Wi-Fi na všech ostatních zařízeních v domě. Tímto způsobem bude pro přehrávání zápasů na Dazn vybráno jediné zařízení, které používá linku. Tímto způsobem se vyhneme rozptylu signálu a dosáhneme kvalitnějšího připojení. Za druhé, pokud je náš router daleko od místnosti, kde hodláme sledovat zápas, snažíme se ho přiblížit nebo nechat v blízkosti modemu zařízení, ze kterého budeme hrát hru prostřednictvím aplikace DAZN. Pokud je v celém domě slabý signál, můžeme se případně rozhodnout připojit zařízení, na kterém budeme sledovat zápas na DAZN, k routeru přímo pomocí ethernetového kabelu, abychom zvýšili rychlost připojení.

Nakonec věnujeme zvláštní pozornost zabezpečení počítače. Pomalá síť bez skutečného důvodu může znamenat, že se náš router pokusil ovládnout hacker. Abychom se vyhnuli takovým zpomalením a především abychom neohrozili naše nejdůvěrnější data a informace, měli bychom vždy pamatovat na změnu výchozího hesla směrovače. Měli bychom se také vyhnout tomu, abychom měli v domě připojení nechráněné heslem: sousedé nám poděkují a usmějí se na nás pokaždé, když je budeme míjet na schodech, ale je také pravda, že velké množství připojených zařízení nám zabrání sledovat kvalitní zápasy Serie A na Daznu.

.

Leave a Comment