Jednoduchá oprava mnoha problémů s Xbox One

Naráží váš Xbox One na domovskou obrazovku, když načtete hru nebo aplikaci? Tento problém může způsobit několik problémů, včetně toho, že Xbox One mrzne, nenačítá hry nebo nefunguje. Tyto problémy mají stejné příčiny a řešení.

Pokyny v tomto článku platí pro všechny modely Xbox One, včetně Xbox One X a Xbox One S.

Lifewire


Co způsobuje selhání Xbox One?

Zde je několik důvodů, proč váš Xbox One nefunguje:

 • Procesy na pozadí brání spuštění softwaru.
 • Software není správně nainstalován.
 • Data aplikace na pevném disku jsou poškozena.
 • Server pro hru nebo službu nefunguje.

Jak opravit Xbox One, který neustále havaruje na domovskou obrazovku

Zkuste tyto kroky, dokud vaše hra nebo aplikace pro Xbox One nebude fungovat správně:

 1. Zapněte a vypněte Xbox One. Restartování zařízení Xbox One funguje ze stejného důvodu, že restartování počítače opravuje problémy s počítačem. Pevný disk zapadá procesy, které běží déle, což může zabránit načítání her a aplikací. Obnovením systému se všechny tyto procesy zavírají, což dává CPU čistý prostor pro práci.

 2. Zkontrolujte, zda služba Xbox Live nefunguje. Xbox Live někdy ovlivňuje funkce systému. Navštivte webovou stránku Microsoft Xbox Live Status a zjistěte, zda služba, kterou používáte, nefunguje.

 3. Odinstalujte aplikaci Xbox One. Pokud máte potíže s konkrétní hrou nebo aplikací, odstraňte ji a znovu nainstalujte. Vyhledejte obsah v seznamu aplikací a stiskněte Domů a vyberte Odinstalovat. Po dokončení přejděte do odinstalovaných aplikací ve své knihovně a znovu ji nainstalujte. Počkejte, až se hra nebo aplikace nainstaluje, a zkontrolujte, zda je problém vyřešen.

  Aktualizace systému mohou někdy způsobit problémy konkrétním hrám a aplikacím. Zkontrolujte online, zda ostatní lidé nemají stejné problémy, abyste zjistili, jaký by měl být váš další krok.

 4. Smažte data místní hry. Pokud jsou data vaší aplikace nebo uložená data hry poškozená, odstraňte je a znovu stáhněte z cloudu. Pokyny najdete v následující části.

 5. Zkontrolujte připojení Wi-Fi ke konzole Xbox One. Hry a aplikace, které se spoléhají na Wi-Fi, nemohou fungovat, pokud máte špatné připojení k internetu.

 6. Aktualizujte Xbox One. Pokud je to možné, aktualizujte konzolu a opravte případné problémy s firmwarem.

 7. Získejte servis pro Xbox One. Pokud výše uvedené kroky problémy nevyřeší, možná budete muset zaslat konzolu k opravě. Buď volejte 1-800-4MY-XBOX (v USA), nebo přejděte na webovou stránku podpory Xbox.

  Svůj Xbox One můžete zaregistrovat prostřednictvím webu společnosti Microsoft, abyste urychlili technickou podporu pro problémy, na které se stále vztahuje záruka.


Jak odstranit data hry Xbox One

Odebrání a nahrazení poškozených herních souborů:

 1. Stiskněte Domů na ovladači Xbox One a přejděte na Moje hry a aplikace > Vidět vše > Videohry.

 2. Zvýrazněte hru nebo aplikaci a stiskněte Domů znovu.

 3. Vybrat Spravujte hru a doplňky > Uložená data.

 4. Vybrat Smazat všechny odebrat data místní hry.

 5. Restartujte Xbox One a znovu synchronizujte svá data z cloudu.