Průvodce řešením problémů s chybami Mscoree.dll

Chyby souboru Mscoree.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL mscoree.

V některých případech mohou chyby mscoree.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mscoree.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby mscoree.dll:

Mscoree.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože mscoree.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] mscoree.dll
Soubor mscoree.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: mscoree.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Mscoree.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby mscoree.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva mscoree.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Mscoree.dll

Nestahujte soubor mscoree.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru mscoree.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě mscoree.dll.

 1. Obnovte soubor mscoree.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru mscoree.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor mscoree.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor mscoree.dll pomocí bezplatného programu pro obnovení souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru mscoree.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Stáhněte a nainstalujte nejnovější rozhraní .NET Framework z webu společnosti Microsoft. To by mělo nahradit soubor mscoree.dll, pokud je poškozený, nebo jej přidat do počítače, pokud chybí.

  Pokud po pokusu o to chyba mscoree.dll stále přetrvává, zcela odeberte .NET Framework pomocí bezplatného odinstalačního nástroje. Poté jej znovu nainstalujte, abyste zjistili, zda opravuje chybu DLL.

  Snažte se tento krok dokončit. Instalace softwaru, který poskytuje soubor mscoree.dll, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby mscoree.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mscoree.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor mscoree.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL mscoree.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mscoree.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s mscoree.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor mscoree.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor mscoree.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby mscoree.dll.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor mscoree.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby mscoree.dll při jejich selhání. Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory mscoree.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s mscoree.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mscoree.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mscoree.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby mscoree.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby mscoree.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.