Opravte problémy s Mac Mail pomocí těchto příruček pro odstraňování problémů

Když Apple Mail - výchozí e-mailová aplikace pro Mac - nefunguje podle očekávání, problém lze obvykle snadno vyřešit. Zde je postup, jak zajistit, aby váš e-mail přicházel a odcházel znovu, jak má.


Příčiny Mac Mail nefunguje

Problémy s poštou obvykle spadají do nesprávných konfigurací a nutnosti použít nedávnou aktualizaci aplikace. Nekonzistentní připojení k internetu a výpadky poskytovatele poštovních služeb mohou také způsobit, že Mail přestane fungovat.

Hero Images / Getty Images

Jak opravit Mac Mail nefunguje

Nejlepším místem pro zahájení diagnostiky a řešení problémů s Mailem jsou nástroje, které poskytuje Apple. Odtamtud se podíváme na několik konkrétnějších oprav některých problémů, se kterými se můžete setkat.

  1. Použijte správné nastavení pro vašeho poskytovatele e-mailu. Pošta obvykle načte správné nastavení automaticky, když zadáte informace pro své e-mailové účty, ale někdy je třeba tato nastavení upravit. Nesprávné nastavení může způsobit problémy od selhání při odesílání a přijímání pošty až po zvláštnosti, jako je ztlumené tlačítko Odeslat. (Druhý problém lze vyřešit úpravou nastavení SMTP.) Poskytovatelé poštovních služeb, jako jsou Gmail a Yahoo, možná změnili svá nastavení, nebo jste mohli nastavení špatně nakonfigurovat.

  2. Použijte nástroje pro odstraňování problémů s poštou. Pošta je snadno nastavitelná a používaná. Apple poskytuje praktické průvodce, který vás provede kroky pro nastavení vašich účtů v Mailu. Apple také poskytuje několik průvodců řešením problémů, které mají pomoci, když něco nefunguje.

    Tři hlavní asistenti pro diagnostiku problémů jsou okno Aktivita, Doktor připojení a Protokoly pošty. Naučit se používat každou z těchto pomůcek pro řešení potíží vám pomůže rychle vyřešit problémy s poštou.

  3. Opravte klíčenku systému Mac a znovu sestavte svou poštovní schránku. Tato příručka pro přenos pošty do nového počítače Mac obsahuje pokyny pro tyto postupy, které vám mohou pomoci se zapomenutými hesly, nesprávným počtem zpráv a zprávami, které se nezobrazí. Pomůže vám také přesunout váš e-mail, pokud to budete někdy potřebovat.

  4. Zálohujte nebo přesuňte kontakty. Pokud Mail při jejich zadávání automaticky nedokončí e-mailové adresy, zálohujte nebo přesuňte kontakty. Tento problém může nastat, pokud pro svůj e-mail a kalendáře používáte jiné služby Google Drive, Dropbox nebo cloudové služby než iCloud.

  5. Filtrovat spam. Pokud dostanete příliš mnoho nevyžádané pošty, dolaďte své spamové filtry. Filtry nevyžádané pošty fungují docela dobře po vybalení z krabice, ale lepšího rozpoznání spamu můžete dosáhnout provedením několika vylepšení a sdělením systému nevyžádané pošty, které zprávy jsou správně označeny jako spam a které nikoli.

  6. Získejte iCloud Mail pro Mac. iCloud nabízí výběr cloudových služeb pro zařízení macOS a iOS. Patří mezi ně synchronizace záložek prohlížeče a přihlašovacích údajů spolu s e-mailovým systémem založeným na iCloudu. Nastavení je snadné. Mail zná většinu nastavení, která e-mailový účet na iCloudu potřebuje, takže pro zprovoznění iCloud pošty nemusíte hledat názvy serverů.

  7. Zkontrolujte připojení k internetu. Je možné, že vaše zařízení ztratilo připojení k internetu nebo že došlo k výpadku vašeho poskytovatele internetových služeb.