Snadná oprava problému se sledováním magické myši

Počáteční Magic Mouse společnosti Apple a následná Magic Mouse 2 vykazují několik zvláštností. Možná nebudete myslet na Magic Mouse, dokud náhle nepřestane sledovat, kurzor se trhne nebo se kurzor pohybuje velmi pomalu nebo super rychle. Když myš Apple nefunguje, můžete vyzkoušet několik oprav.

Pokyny v tomto článku se vztahují na Magic Mouse 2 a počáteční Magic Mouse připojené k počítači Mac s technologií Bluetooth s macOS Catalina (10.15) prostřednictvím OS X El Capitan (10.11).


Příčiny, proč myš Apple nefunguje

Když Magic Mouse ztratí spojení Bluetooth s počítačem nebo vybije baterii, nebude fungovat. Pokud je optický senzor znečištěný, může se kurzor trhaně pohybovat. Pokud se kurzor pohybuje příliš pomalu nebo příliš rychle, může být příčinou nastavení. Poškozený soubor předvoleb může způsobit nejrůznější trhané pohyby.

Jak opravit problémy se sledováním magické myši

Většina oprav Apple myši, která nefunguje správně, je jednoduchá. Vyzkoušejte tato řešení, aby byla vaše myš v provozu téměř okamžitě.

 1. Pokud používáte myš Magic Mouse první generace, znovu ji usaďte a zažít váhavé chování při sledování. Nejpravděpodobnějším důvodem je, že baterie myši ztratily kontakt s bateriovými svorkami. Výsledkem je, že Magic Mouse a Mac na okamžik ztratí připojení Bluetooth. Chcete-li zjistit, zda má myš problém s připojením k baterii, zvedněte Magic Mouse z povrchu, na kterém ji používáte. Pokud zelená kontrolka napájení bliká, jsou baterie pravděpodobně vybité. Existují způsoby, jak vyřešit tyto druhy problémů s odpojením Magic Mouse.

 2. Nabijte baterie a Kouzelná myš 2. Nemá problém s terminálem baterie, protože nepoužívá standardní baterie AA. Místo toho Apple vytvořil vlastní dobíjecí baterii pro myš druhé generace, ke které nemáte přístup. Zkontrolujte nabití baterie kliknutím na ikonu Bluetooth na liště nabídek Mac nebo v předvolbách systému Myš. Pokud je nabití nízké, udělejte si přestávku a zapojte ji.

 3. Opravte znečištěný optický senzor. Pokud máte myš Magic Mouse 2 nebo můžete u své myši Magic Mouse první generace vyloučit problém s baterií, může myš přeskakovat nebo váhat, protože v optickém senzoru myši jsou nečistoty nebo nečistoty. Chcete-li tento problém vyřešit, otočte myš a pomocí stlačeného vzduchu vyfoukněte nečistoty. Pokud nemáte po ruce stlačený vzduch, foukněte do otvoru senzoru. Před umístěním myši na pracovní plochu očistěte podložku pod myš nebo plochu, kde používáte myš Magic Mouse.

 4. Zkontrolujte nastavení Magic Mouse. Jít do System Preferences > Mouse > Point & Click. Pokud je posuvník Sledovací rychlost nastaven na extrémně nízkou nebo extrémně vysokou rychlost, upravte jej na rychlost, která vám vyhovuje lépe.

 5. Odstraňte poškozený soubor předvoleb. Soubor předvoleb, který váš Mac používá ke konfiguraci Magic Mouse při prvním zapnutí, může být poškozený. Vyhledejte ~ / Library / Preferences soubor a přetáhněte následující dva soubory do koše.

  • com.apple.AppleMultitouchMouse.plist
  • com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse.plist

  Když restartujete Mac, obnoví výchozí soubory předvoleb pro myš. otevřeno System Preferences a překonfigurujte myš podle svých potřeb.

  Před změnou nebo odstraněním souborů ve složce Knihovna použijte Time Machine k zálohování dat v počítači.

  Soubor ~ / Library / Preferences je ve výchozím nastavení pro Mac skrytý. Přístup k němu získáte na adrese Nálezce > Go > Přejít do složky a psaní ~ / Library. Potom vyberte Go.

 6. Vyhledejte odbornou pomoc. Pokud tyto opravy problém nevyřeší, můžete mít ve svých rukou problém s hardwarem. Dohodněte si schůzku v Apple Store nebo vezměte myš k autorizovanému poskytovateli služeb Apple, aby myš vyhodnotil a pokud možno opravil.