Odstraňování problémů s videem v programu Windows Movie Maker

Musíte si uvědomit, že obrázky, hudba nebo videa vložené do programu Windows Movie Maker nejsou vloženy do projektu. Jsou jednoduše propojeni s projektem ze svého aktuálního umístění. Proto pokud provedete změnu kterékoli z těchto proměnných, program tyto soubory nemůže najít.


Video zmizí z projektu Windows Movie Maker

Zde jsou některé možné důvody problému.

 • První den jste pracovali na jiném počítači. Při kopírování přes soubor projektu do jiného počítače jste zapomněli zkopírovat všechny další videosoubory, které jste vložili na časovou osu filmu.
 • Možná jste skutečně zkopírovali všechny video soubory do druhého počítače. Pokud jste je však neumístili do identiques struktura složek jako na prvním počítači, Windows Movie Maker neví, kde je najít. Tento program je velmi jemný a nemá rád změny.
 • Možná jste používali video soubory z USB flash disku a nevložili jste flash disk zpět do počítače.
 • Soubory videa byly spíše na síťové jednotce než na místním pevném disku a nyní nejste připojeni ke stejné síti. Program Windows Movie Maker opět nemůže najít potřebné videosoubory.

Ukažte programu Windows Movie Maker, kam jste přesunuli video soubory

Pokud jste ve skutečnosti přesunuli videosoubory (nebo fotografie nebo zvukové soubory) do jiného umístění v počítači, můžete programu Windows Movie Maker sdělit, kde je nové umístění, a poté zobrazí soubory ve vašem projektu.

 1. Otevřete soubor projektu Windows Movie Maker.

 2. Všimněte si, že existují žluté trojúhelníky s černými vykřičníky ve vašem projektu, kde by měly být videoklipy.

 3. Poklepejte na a žlutý trojúhelník. Systém Windows vás vyzve k vyhledání umístění souboru.

 4. Přejděte do nového umístění videosouborů a klikněte na správný videoklip pro tuto instanci.

 5. Videoklip by se měl objevit v souboru časová osa (nebo scénář, v závislosti na zobrazeném pohledu). Při mnoha příležitostech se všechny videoklipy také kouzelně objeví, protože nové umístění obsahuje také zbytek videoklipů, které jste v projektu také použili.

 6. Pokračujte v úpravách filmu.


Doporučené postupy pro Windows Movie Maker

 • Vytvořte novou složku, která bude obsahovat nejen váš projekt Windows Movie Maker, ale také všechny fotografie, hudební soubory a videa, které budou součástí vašeho konečného produktu.
 • Zkopírujte všechny soubory, které budou součástí tohoto projektu, do této složky.
 • Chcete-li projekt přesunout do jiného počítače, jednoduše musíte zkopírovat celou složku a poté můžete pokračovat v úpravách filmu z jiného počítače.