Jak poslouchat adresu URL písně v programu Windows Media Player 12

Pravděpodobně jste obeznámeni se schopnostmi Windows Media Player 12 přehrávat na vašem počítači digitální hudbu, video a další média. Populární program jukebox můžete také použít ke streamování skladeb z webových stránek, než abyste si je museli nejprve stahovat.

V programu WMP 12 je funkce, která vám umožňuje otevřít adresu URL skladby umístěné v jakékoli síti a streamovat obsah. Tato schopnost je zvláště v případě, že chcete poslouchat skladbu, ale nemusíte ji nutně stahovat - zejména pokud jde o velký soubor nebo vám dochází místo na pevném disku (nebo obojí!)


Jak otevřít URL písně v programu Windows Media Player 12

Streamování zvukového souboru pomocí WMP 12:

  1. Pokud ještě nejste v režimu zobrazení knihovny, stiskněte CTRL + 1.

  2. Vybrat Soubor kartu nabídky v horní části obrazovky a poté vyberte Otevřete URL.

    Pokud panel nabídek nevidíte, můžete stisknout CTRL + M aby mohl.

  3. Pomocí webového prohlížeče vyhledejte bezplatné stahování MP3, které chcete streamovat. Budete muset zkopírovat jeho URL do schránky Windows. Nejlepší způsob, jak to udělat, je obvykle kliknout pravým tlačítkem na tlačítko pro stažení a poté zkopírovat odkaz.

  4. Vraťte se do Windows Media Player 12 a klepněte pravým tlačítkem na textové pole na dialogovém okně Otevřít URL. Levé kliknutí Pasta a potom vyberte OK.

Vaše zvolená skladba by nyní měla být streamována pomocí WMP 12. Chcete-li si ponechat seznam skladeb, které chcete v budoucnu streamovat, vytvářejte seznamy skladeb, abyste nemuseli neustále kopírovat odkazy z prohlížeče a vkládat je do Open Obrazovka URL.