Odstraňování problémů s paměťovými kartami SD

Ačkoli stále více digitálních fotoaparátů obsahuje interní paměť, téměř všichni fotografové investují do paměťových karet pro ukládání svých fotografií. Na paměťové karty, které jsou obvykle o něco větší než poštovní známka, lze uložit stovky nebo tisíce fotografií. V důsledku toho může být jakýkoli problém s paměťovou kartou katastrofou - nikdo nechce přijít o všechny své fotografie. Tyto tipy vám pomohou vyřešit problémy s paměťovými kartami SD a SDHC.


Počítač nebude číst kartu

Ujistěte se, že váš počítač podporuje velikost a typ používané paměťové karty. Některé starší počítače například mohou číst pouze karty SD, které jsou menší než 2 GB. Mnoho karet SDHC má však velikost 4 GB nebo větší. Možná budete moci upgradovat počítač na SDHC v souladu s upgradem firmwaru; obraťte se na výrobce počítače.

Chybová zpráva „Karta je chráněna proti zápisu“

Karty SD a SDHC obsahují přepínače „zámku“ na levé straně karty (při pohledu zepředu). Pokud je přepínač v dolní / dolní poloze, karta je uzamčena a chráněna proti zápisu, což znamená, že na kartu nelze zapisovat žádná nová data. Posunutím přepínače nahoru kartu „odemknete“.


Jedna paměťová karta běží pomaleji než ostatní

Každá paměťová karta má rychlost a třídu. Hodnocení rychlosti se týká maximální rychlosti přenosu dat, zatímco hodnocení třídy se týká minimální rychlosti přenosu. Zkontrolujte své karty a jejich hodnocení a pravděpodobně zjistíte, že mají různá hodnocení rychlosti nebo hodnocení třídy.

Většinu času pro běžné fotografování pomalejší a starší paměťová karta nezpůsobí žádné problémy. Pokud natáčíte video v rozlišení HD nebo používáte režim sériového snímání, pomalejší paměťová karta nemusí být schopna zaznamenat data dostatečně rychle, což způsobí oříznutí videa nebo ztrátu fotografií. Zkuste použít rychlou paměťovou kartu pro HD video.


Obnovte odstraněné nebo chybějící soubory

Pokud paměťová karta funguje v pořádku, ale nemůžete najít nebo otevřít určité soubory s fotografiemi, můžete se pokusit obnovit fotografie pomocí komerčního softwaru, nebo můžete paměťovou kartu SD odnést do počítače nebo opravny fotoaparátu, může být schopen obnovit fotografie. Pokud váš počítač nebo fotoaparát kartu neumí přečíst, je jedinou možností opravy.

Problémy se čtečkou paměťových karet

Pokud jste vložili paměťovou kartu SD do čtečky počítače, musíte věnovat určitou pozornost tomu, abyste neudělali chybu, která by vás mohla stát vaše fotografie. Když například odstraníte jakékoli fotografie z paměťové karty SD prostřednictvím čtečky paměťových karet v počítači, budou fotografie trvale odstraněny; nepřejdou do koše počítače. Buďte tedy opatrní, než odstraníte všechny fotografie z paměťové karty SD pomocí čtečky paměťových karet v počítači.

Formátování paměťových karet SD

Rozhodnutí, zda formátovat, vyžaduje trochu přemýšlení. Pokud víte, že karta obsahuje fotografie, nebudete ji chtít formátovat, protože formátování vymaže všechna data z paměťové karty. Pokud se tato zpráva zobrazí na paměťovou kartu, kterou jste dříve používali a na kterou jste uložili fotografie, může dojít k poruše karty nebo fotoaparátu. Je také možné, že paměťová karta SD mohla být naformátována v jiném fotoaparátu a váš fotoaparát ji nedokáže přečíst. V opačném případě, pokud je paměťová karta nová a neobsahuje žádné fotografie, je v pořádku ji bez obav zformátovat.

Počítač nebude číst kartu

Při přesunu paměťové karty ze slotu v počítači na tiskárnu do fotoaparátu a kdekoli jinde, kde paměťovou kartu používáte, můžete potenciálně poškodit kovové kovové kontakty na kartě nebo ušpinit. Ujistěte se, že kontakty nejsou pokryty špínou a že na nich nejsou žádné škrábance, které by mohly způsobit nečitelnost paměťové karty SD.