Jak platit účty online


Už žádné nekonečné fronty na poště, tady je návod, jak platit online a z domova různé služby, od elektřiny po plyn, včetně ADSL a mobilního telefonování

Nekonečné fronty na poště nebo nutnost hledat nejbližší trafiku a doufat, že je otevřená. Placení účtů je někdy skutečnou noční můrou. Již nějakou dobu je však možné platit účty za komunální služby pohodlně online.

Pro větší pohodlí můžeme zvážit možnost požádat o inkaso RID, tj. platbu účtů za komunální služby přímo na váš běžný účet. Tímto způsobem můžeme spravovat placenou televizi, operátora chytrého telefonu, plyn nebo elektřinu. Prakticky každý účet. Ne každý však důvěřuje propojení svého běžného účtu s různými poskytovateli. Pro ty, kteří patří do této kategorie, je alternativou platit účty přímo z domova. Začněme tím, že, jak snadno uhodnete, platba přes internet se provádí kreditní kartou. Obvykle přijímáme kreditní karty a předplacené karty z okruhů Visa a Mastercard a karty PostePay z okruhů Visa, Visa Electron a MasterCard.

Domácí bankovnictví

Na úvod je třeba poznamenat, že pro placení účtů online není nutné používat běžný účet majitele služby. Místo toho můžete jako rychlý způsob platby využít home banking své banky. Jedná se o webovou platformu naší bankovní skupiny, kde můžeme provádět téměř všechny operace, které lze provádět na přepážce. Za tímto účelem stačí přejít do sekce Bollettini Postali. Je však třeba mít na paměti, že některé banky nemají s některými poskytovateli uzavřeny smlouvy. Veškeré informace o tom najdete v papírové verzi vyúčtování, které dostáváte domů.


Světlo a plyn

Jak jsme již uvedli, každý dodavatel mění způsob a kompatibilitu pro online platby. Podívejme se na různé služby, které se v Itálii nejčastěji využívají pro nákup energií pro domácnosti, a na způsoby jejich online platby. Jsme-li uživateli společnosti Enel Energia, můžeme své účty platit kreditní kartou Visa, MasterCard nebo American Express bez dalších poplatků. K tomu je však třeba se zaregistrovat v aplikaci "Můj Enel" a získat přístup do vyhrazené oblasti pro zákazníky. Společnost Edison Energia zase přijímá platby kartami Visa a MasterCard a pro zaplacení služeb stačí navštívit její internetové stránky. U společnosti Acea Energia je kromě platebních karet Visa a MasterCard přijímána také online platba prostřednictvím poštovního účtu. U společností Illumia a E.ON je naopak nutné použít domácí bankovnictví, protože na jejich webových stránkách není k dispozici služba online plateb.

;


ADSL

Možností, jak platit online za domácí internetové připojení, je celá řada. U společnosti Tiscali můžete platit vyúčtování přímo online a také si ho stáhnout ve formátu pdf. U služby Infostrada stačí, když se připojíte do zákaznické zóny a zaplatíte z domova, přičemž jsou přijímány i platby přes PayPal. Totéž platí i pro Vodafone, kde pro zaplacení ADSL stačí přejít do vyhrazené zóny a zaregistrovat se. U společnosti Telecom je volba na vás. Prostřednictvím služby [email protected] můžete platit účty přímo online, v sekci Platby v zákaznické zóně 187, a to bez dalších poplatků. Společnost však podporuje téměř všechny banky přítomné na italském území pro platbu zůstatku přímo z internetového bankovnictví. Fastweb umožňuje platbu prostřednictvím stránek Poste Italiane nebo prostřednictvím online bankovního převodu.

Poste Italiane

Jak jsme viděli, mnoho služeb umožňuje platbu za komunální služby přímo ze stránek Poste Italiane. Jak ale můžeme tuto službu využít? Máme dva způsoby: buď přejděte na webové stránky Poste Italiane a otevřete sekci Paga Bollettino, nebo si stáhněte oficiální aplikaci a zaplaťte přímo ze svého chytrého telefonu. V každém případě po přiřazení čísla pro vymáhání vždy obdržíme zprávu, že platba byla provedena. S výjimkou bulletinu RAV je služba dostupná vždy, bez časového nebo svátečního omezení. Hlavní účty, které lze platit online, jsou: Předplacené, bílé, pokuty karabiniérů, pokuty policie, silniční daň, TASI, MAV, RAV, ICI a další daně.

.