Jak se vyhnout proměně počítače v zombie počítač


Zombie počítače používají hackeři k provádění útoků DDoS. Zde se dozvíte, jak ochránit svůj počítač před hackery

V důsledku četných útoků typu DDoS (Distributed Denial-of-Service) často slýcháte o botnetech a zombie počítačích. Velká část tohoto malwaru vzniká kvůli zranitelnostem v objektech internetu věcí. Naštěstí však můžeme své počítače bránit pomocí několika jednoduchých opatření.

Nejprve si však vše ujasněme. Útoky DoS (Denial-of-Service) blokují používání webových stránek odesíláním falešných požadavků, takže server je již nemůže zpracovat. Naproti tomu útok DDoS je variantou útoku DoS, která využívá velmi velký počet infikovaných počítačů k přetížení cíle falešným provozem. Naším úkolem musí být zabránit tomu, aby se naše zařízení stalo "zombie" a generovalo tak nevyžádaný datový provoz, který mohou hackeři využít k blokování různých cílů v síti. Prvním krokem je mít antivirový program se skenerem speciálně pro tento typ útoku.

Používejte skener

Naneštěstí ne všechny antivirové programy na trhu mají skener, který by zabránil tomu, aby naše zařízení živilo botnet. V současné době je jedním z nejlepších řešení Malwarebytes. Někteří uživatelé budou ohrnovat nos, ale pro zabezpečení počítače je často nezbytné nainstalovat více než jeden antimalwarový skener. Jedná se o časově náročnou operaci, která však výrazně zvýší ochranu počítače. Ne všechny antivirové programy mají stejné funkce a vlastnosti.


Dejte si pozor na to, co stahujete

Vždy jsme tvrdili, že jedno z hlavních nebezpečí pro bezpečnost našich zařízení spočívá v přílohách a souborech, které stahujeme z internetu. Proto i když si stáhneme program kybernetické bezpečnosti ze sítě, musíme se ujistit, že je spolehlivý. Mnoho hackerů skrývá malware a škodlivý kód v některých falešných bezplatných antivirových programech na internetu.


Zálohujte

Co dělat, pokud je náš počítač již infikován? Jakmile skener zjistí malware, doporučujeme provést úplnou zálohu pevného disku, abyste odstranili všechny možné stopy viru. Abyste předešli ztrátě dat, doporučujeme pravidelně zálohovat, abyste měli potřebné dokumenty a soubory vždy k dispozici.