Online pověst

Online pověst je konsensuální veřejné mínění jednotlivce nebo organizace založené na jejich online přítomnosti a závislé jak na jejich chování, tak na subjektivních myšlenkách pozorovatelů nebo zákazníků. Online reputace se ne vždy vyvíjela tak rychle, ale s rychlým růstem sociálních médií je pro společnost velmi snadné zlepšit nebo zničit svou online reputaci (nebo ji nechat udělat). Stejně jako mají jednotlivci a společnosti pověst na základě jejich činnosti v reálném světě, může nesprávně umístěná zpráva, finanční skandál, osobní nesouhlas, nedodržení slibů nebo nedorozumění snadno změnit způsob, jakým je někdo vnímán na sociálních médiích. Může to mít také obrovský finanční dopad na podnikání. Pověst online je důležité brát v úvahu a kultivovat ji, zejména pokud na ní závisí kariéra a finance. Ve skutečnosti existuje celé odvětví, které vychází z online správy reputace.


Co ovlivňuje pověst online

Špatné recenze: toto je jeden z nejrychlejších způsobů, jak změnit názor na podnikání. Několik špatných recenzí může vést k opatrnosti potenciálních zákazníků, někdy s dobrým důvodem. Na druhou stranu je promyšlená reakce na kritiku rychlý způsob, jak udělat dojem na současné i budoucí zákazníky.

sociální média: je tak snadné zahnat rychlý příspěvek nebo odpověď, ale špatně načasovaný nebo spěšně vytvořený kus obsahu je téměř nemožné vzít zpět. Pak je k dispozici všem, aby je viděli a pamatovali.

Zprávy: přímé zprávy a e-maily jsou dobrou metodou komunikace s přáteli nebo zákazníky, ale mohou také sloužit jako pomůcka pro rozzlobené lidi, kteří se mohou obtěžovat nebo dokonce obtěžovat. Některé podniky přímo zasílaly zákazníkům zprávy, které zanechaly negativní recenze a vyhrožovaly jim nebo je obtěžovaly. Povaha soukromí ve zprávách a e-mailech také usnadňuje obtěžování nebo zneužívání. Při jakékoli komunikaci jakéhokoli druhu buďte vždy ohleduplní.

Technologické problémy: pro podniky může jeden výpadek nebo závada poškodit pověst, zvláště pokud je pro tuto společnost důležitý rychlý technologický obrat (například finanční instituce, jejíž servery selžou).

Šíření dezinformací: Technologie usnadňuje vytváření informací, zejména nepravd. Ať už se jedná o drby na střední škole nebo diskuse na vysoké úrovni ve vedení, nepravdivé informace šířené po internetu mohou rychle poškodit pověst.

Bezpečnostní narušení: ani největší průmyslová odvětví nejsou imunní vůči narušení dat a bezpečnostním problémům. Dokonce i Facebook prošel kontrolou problémů s ochranou osobních údajů.

Online pověst se rychle mění

Sociální média způsobují šíření informací šíleně rychlým tempem. Během několika minut zákazníci vědí, že v podniku došlo k narušení dat, řekl něco politicky nebo sociálně necitlivého na svých marketingových platformách nebo udělal něco užitečného pro komunitu. Sociální média také umožňují uživatelům rychle se zapojit do situací, do kterých nepatří, jednoduše sdílením a komentováním. Jednotlivec nebo firma vidí, jak se jejich online reputace rychle mění. Mění se to s každým obrázkem, který člověk zveřejní na Instagramu - mysli uživatelů se přizpůsobují na základě každého obsahu, který vidí.

Online pověst se mezi jednotlivci a firmami poněkud liší. Jednotlivci mají větší kontrolu nad svou online přítomností a mohou změnit nastavení ochrany osobních údajů ve svých e-mailových účtech, sociálních médiích a dalších internetových účtech. To ostatním lidem nezabrání sdílet informace o nich online. Podniky mají více otevřených platforem a musí se zákazníky komunikovat konkrétními způsoby. Uživatelé internetu mají mnoho očekávání a požadavků podniků: rychlou reakci na e-maily a zprávy, přesnost, vstřícnost, poctivost a společensko-politické povědomí, abychom jmenovali alespoň některé. Chybějící značka na kterémkoli z nich může způsobit, že uživatelé internetu budou podniky vnímat negativně. Na druhou stranu, rychlá reakce a řešení problémů, včasné e-maily a efektivní marketingová kampaň mohou vybudovat solidní online reputaci.