Jak používat Zlaté stránky k nalezení někoho online

YP.com, nazývaný také Skutečné zlaté stránky, je „tradiční“ telefonní seznam Zlatých stránek umisťovaný na web pro snadný přístup. Má bezplatný nástroj pro vyhledávání lidí, ve kterém můžete vyhledávat podle jména nebo provádět reverzní vyhledávání ve Zlatých stránkách podle adresy nebo telefonního čísla.

Zlaté stránky také zahrnují rezidenční a obchodní výpisy, mapy a směry, informace o místních atrakcích, otázky a odpovědi a kupóny.

YP.com můžete použít prostřednictvím webového prohlížeče nebo s mobilní aplikací, která je k dispozici pro Android a iOS.

YP.com se zaměřuje výhradně na Spojené státy, zatímco YellowPages.ca nabízí kanadské výpisy.


Použijte nástroj pro vyhledávání lidí na Zlatých stránkách

 1. Otevřete stránku Hledání osob na webu Zlaté stránky. Tím se dostanete na vyhledávač na YP.com, který vám umožní prohledávat adresář bílých stránek webu.

 2. Vyberte, jak chcete osobu vyhledat:

  • PODLE JMÉNA: Je vyžadováno příjmení, ale můžete také uvést křestní jméno, město nebo PSČ a uvést, zda znáte tyto podrobnosti.
  • NA ADRESU: Ke spuštění zpětného vyhledávání adresy je vyžadována adresa.
  • PODLE TELEFONNÍHO ČÍSLA: Zpětné vyhledávání telefonního čísla na YP.com vám umožní zadat pouze číslo a zjistit, co vám Zlaté stránky mohou říci o tom, komu patří.

  Jak používat Google pro reverzní telefonní vyhledávání

 3. Zkontrolujte informace, které se zobrazují ve výsledcích, a volitelně vyberte ZOBRAZIT CELÝ PROFIL pro více informací.

  Po tomto tlačítku se dostanete z YP.com a přejdete na jinou stránku nazvanou Intelius.

 4. Můžete pokračovat v hledání osob na webových stránkách Intelius.

  Vezměte prosím na vědomí, že ne všechny informace o Intelius lze prohlížet zdarma. Můžete najít několik podrobností, které na Zlatých stránkách nebyly, například školy, které osoba navštěvovala, příbuzní, další místa, kde žila, a několik prvních číslic jejich současných nebo minulých telefonních čísel. Pokračování v úplné zprávě však není zdarma.

Najděte firmu na YP.com

Pokud neznáte jméno, telefonní číslo nebo adresu dané osoby, ale víte, kde pracuje, můžete pomocí Zlatých stránek vyhledat adresu a telefonní číslo společnosti, pomocí kterého můžete danou osobu kontaktovat.

 1. Otevřete domovskou stránku YP.com a zadejte název a umístění firmy.

 2. Na stránce s výsledky vyberte správnou položku.

 3. Kontrolujte na stránce profilu kontaktní údaje společnosti.