Vimeo

Vimeo je online platforma pro hostování, sdílení a služby poskytování videa, která uživatelům umožňuje nahrávat a propagovat videa bez reklam. Příjmy se místo toho řídí poskytováním plánů předplatného pro firmy a producenty obsahu. Plány nabízejí různé funkce softwaru jako služby (SaaS) pro tvorbu, úpravy, vysílání a vysílání softwaru a podnikových softwarových nástrojů. Uživatelé se mohou prostřednictvím platformy spojit s dalšími video profesionály nebo klienty. Vysoce kvalitní videa lze přizpůsobit pomocí pokročilých funkcí v rámci platformy a sdílet s publikem. Celkový počet diváků Vimeo měsíčně je přibližně 170 milionů.

Vimeo vytvořili filmaři Jake Lodwick a Zach Klien v roce 2004, přičemž jméno bylo vedlejším slovem video a já. IAC, americká mediální společnost, získala společnost Vimeo v roce 2006. Poté, co Google v témže roce získal YouTube, IAC vynaložila více úsilí na Vimeo ve snaze konkurovat YouTube. Vimeo přesunulo své zaměření na poskytování upraveného obsahu a videa ve vysokém rozlišení.


Vimeo vs. YouTube

Při výběru platformy pro sdílení videa stojí za zvážení YouTube a Vimeo. Hlavním rozdílem mezi nimi je kvalita videa. Vimeo umožňuje svým uživatelům nahrávat a sdílet vysoce kvalitní videa a vytvářet tak lepší celkový uživatelský zážitek. Naproti tomu YouTube obsahuje mnoho videí nízké kvality. Používání YouTube je zdarma a zvyšuje příjmy zobrazováním reklam divákům. Společnost Vimeo účtuje poplatky za své služby hostování videa, ale divákům nezobrazuje reklamy. Vzhledem k tomu, že Vimeo má mnohem menší uživatelskou základnu, má YouTube výhodu velikosti a dosahu publika.

YouTube i Vimeo umožňují svým uživatelům vydělávat peníze na svých videích. YouTube umožňuje tvůrcům obsahu používat Google Adsense ke zpeněžení jejich videí. Aby mohli Google Adsense používat, budou muset shromáždit alespoň 10,000 XNUMX zhlédnutí. Vimeo nemá reklamy, ale tvůrci si mohou vydělat peníze prodejem videí přímo divákům, něco jako Vimeo verze Netflixu. Vimeo umožňuje uživatelům zmínit sponzory ve svých videích, stejně jako YouTube.

Funkce Vimeo

Funkce a přístupní diváci, které Vimeo nabízí, závisí na úrovni členství:

  • Základní (zdarma): Nejlepší pro ty, kteří s tvorbou obsahu teprve začínají. Uživatelé získají 500 MB úložiště za týden na nahrávání videí a mohou si videa nahrávat jako chráněná.
  • Plus: Členům je v přehrávači Vimeo přiděleno 5 GB úložiště týdně a neomezená šířka pásma. Přizpůsobení je nabízeno.
  • za: Členové mají 20 GB úložiště týdně a přicházejí s neomezeným přístupem k fotkám, videím a licencované hudbě. Uživatelé mohou přidat své logo a video kapitoly a řídit rychlost přehrávání pro diváky.
  • Business: Neexistují žádné týdenní limity úložiště a je povoleno až 10 členů. Přidány funkce vlastní značky a generace potenciálních zákazníků.
  • Premium: Také žádné týdenní limity úložiště, Premium umožňuje uživatelům neomezené živé streamování a funkce, jako je chat u publika a živé otázky a odpovědi.