PostePay, podvod s falešnými zákaznickými službami na Facebooku


Nová hrozba ohrožuje účty uživatelů PostePay na Facebooku, zde se dozvíte, jak kyberzločinci operují a jak ochránit naše peníze

V poslední době se kyberzločinci silně zaměřují na uživatele Poste Italiane a PostePay, zejména prostřednictvím e-mailových phishingových kampaní. Nyní se na sociální síti Facebook objevila nová hrozba pro uživatele služby PostePay.

Stovky uživatelů služby Poste Italiane si již stěžují, že jim byly ukradeny peníze v důsledku kybernetické hrozby nalezené na Facebooku. V některých případech si lidé stěžují na krádeže v hodnotě přesahující tisíc eur. Jak ale hackeři kradou peníze uživatelů na Facebooku? Jednoduše řečeno, Poste Italiane již nějakou dobu poskytuje zákaznickou podporu pro účty PostePay přímo v aplikaci Facebook Messenger. V poslední době se kybernetičtí zločinci vydávají za zákaznický servis Facebooku, vytvářejí falešné stránky, aby oslovili uživatele s účty PostePay a podvodně je připravili o všechny jejich peníze.

Nový podvod na účtech PostePay na Facebooku

Jak ale nový kybernetický podvod související s PostePay na Facebooku detailně funguje?Je to velmi jednoduché: falešní operátoři Poste Italiane kontaktují oběti zprávou na chatu na Facebooku a informují je o problémech se službou a o tom, že je třeba aktualizovat jejich údaje, aby mohli nadále používat PostePay. To samozřejmě není pravda: cílem kyberzločinců je zjistit důvěrné informace o naší kartě, aby nás mohli okrást o peníze. V některých případech falešní provozovatelé Poste Italiane žádají také o OTP kód, což je bezpečnostní kód, který obdržíte na svůj chytrý telefon pro autorizaci transakce, aby měli k dispozici všechny údaje, které potřebují k provedení převodu na svůj účet.


Jak se bránit této nové hrozbě na Facebooku

Bránit se této nové hrozbě pro vaši kartu PostePay na Facebooku není složité. Důležité je si uvědomit, že Poste Italiane by nás v případě problémů s naším účtem nikdy nekontaktovala zprávou na Facebook Messengeru. Pošta používá pouze doporučené dopisy nebo maximálně volání na naše telefonní číslo. Všechny ostatní zprávy, které od pošty dostáváme online prostřednictvím e-mailu, sociálních médií a aplikací, proto nejsou ničím jiným než pokusem o počítačový podvod, kterému bychom neměli naslouchat.