Jak vybrat TV box s Androidem


S TV boxem můžeme z nechytrého televizoru udělat chytrý, s TV boxem s Androidem můžeme používat tisíce aplikací: tady je návod, jak ho vybrat.

giuseppe-croce.jpg?w=74&a=c&h=74

Giuseppe Croce Novinář

Peppe Croce, novinář od roku 2008, se zabývá elektronickými zařízeními a novými technologiemi aplikovanými na svět automobilů. Do společnosti Libero Tecnologia nastoupil v roce 2018.

Chytré televizory změnily způsob sledování filmů a seriálů, ale ne každý si je chce koupit. Třeba proto, že už doma mají dobrou televizi, třeba 4K, ale není chytrá nebo není moc chytrá, protože je několik let stará a nepodporuje nejnovější aplikace.

V takových případech existuje řešení, a to koupit si za pár desítek eur televizní box s operačním systémem Android. Jedná se o malá zařízení, v podstatě miniaturní počítače, které využívají mobilní operační systém společnosti Google pro spouštění aplikací. Připojují se k internetu přes WiFi a k televizoru pomocí kabelu HDMI a to je vše: stačí je zapnout, vybrat video výstup odpovídající portu HDMI, ke kterému je krabička připojena, a kouzlo je hotovo. Vybrat si televizor se systémem Android je možná obtížnější než jej po zakoupení používat, protože existuje několik technických vlastností, které je od sebe odlišují. Zde se dozvíte, na co si dát pozor, abyste si vybrali správně.

Televizní box s Androidem: rozlišení

Televizní boxy s Androidem mohou mít rozlišení 1080p HD nebo 4K UHD. Je jasné, že 4K stojí více, ale jsou lepší. Pokud však váš televizor nemá rozlišení 4K, nebudete moci toto rozlišení využít.

Musíte se tedy podívat do budoucnosti: pokud v blízké budoucnosti plánujete výměnu televizoru, je velmi pravděpodobné, že bude mít rozlišení 4K a bude již obsahovat všechny funkce televizoru se systémem Android. Koupě 4K boxu tak nemusí být příliš užitečná.


Android TV Box: verze operačního systému

Stejně jako v případě chytrých telefonů můžete na trhu najít zařízení s různými verzemi stejného operačního systému ve stejnou dobu. V důsledku toho můžete najít boxy s Androidem 9, Androidem 10 a Androidem 11, přičemž přednost mají samozřejmě ty s Androidem 11.

Ujasněme si však, že naprostá většina aplikací poběží i na Androidu 9, takže při výběru je třeba zohlednit i další faktory.


Android TV Box: paměť

Stejně jako u všech elektronických zařízení, i u Android TV Boxů je k dispozici paměť RAM a paměť úložiště. Paměť RAM slouží ke spouštění aplikací, zatímco paměť úložiště slouží k ukládání aplikací v zařízení a k ukládání případných záznamů streamovaného obsahu.

Android TV Boxy mají 4 GB paměti RAM a 64 GB paměti úložiště.