IPhone X 2019: tři modely s trojitým fotoaparátem


Analitik Ming-Chi Kuo se vyjádřil k tomu, jak budou vypadat iPhony 2019 neboli iPhone 11. Stejná velikost jako předchůdci, ale nový systém fotoaparátů

Jak bude vypadat nový iPhone X společnosti Apple pro rok 2019? S trojitým fotoaparátem a stejnou velikostí displeje jako ty současné. To je názor renomovaného analytika Ming-Chi Kuo, který byl v minulosti spolehlivým zdrojem informací o nejnovějších produktech společnosti Apple a nedávno zveřejnil své nejnovější předpovědi budoucích produktů Applu.

Ming-Chi Kuo, nutno podotknout, má vynikající kontakty v dodavatelském řetězci Applu, díky čemuž se mu často daří nahlédnout "pod pokličku" změn v sortimentu cupertinského výrobce. Sám Kuo například vypustil několik náhledů chystaného MacBooku Pro a dalších nových produktů, které by cupertinská společnost měla představit od jara 2019.

iPhone X 2019, technické specifikace

Nové smartphony Apple budou podle analytika tři: dva s OLED displeji a rozměry shodnými s iPhonem XS (5,8 palce) a iPhonem XS Max (6,5 palce) a třetí s LCD displejem (6,1 palce) a rozměry iPhonu XR. Očekává se, že všechny tři nové modely smartphonů Apple 2019 budou vybaveny odemykáním pomocí Face ID a, jak bylo zmíněno výše, třemi fotoaparáty na zadní straně. Předchozí zprávy spekulovaly o tom, že pouze iPhone 11 Max bude mít tři fotoaparáty, takže tuto poslední funkci je třeba brát trochu s rezervou.

Co se zdá být potvrzeno u všech tří zařízení, je absence konektoru USB-C ve prospěch Lightning. Místo toho by mělo být k dispozici oboustranné bezdrátové nabíjení, tj. možnost sdílet nabíjení s jinými zařízeními pouhým přiložením zády k sobě, a ultraširokopásmové připojení, které umožňuje přenášet více dat, pokud se zařízení nachází ve vzdálenosti několika desítek metrů od mobilní věže. Pokud jde o Face ID, Ming-Chi Kuo se domnívá, že Apple vybaví své iPhony pro rok 2019 výkonnějším Flood Illuminatorem, aby zvýšil přesnost odemykacího systému zařízení.


Apple, co očekávat v roce 2019

Dalšími novinkami Applu pro rok 2019, které Ming-Chi Kuo oznámil, jsou dva nové modely iPadu Pro s procesory nové generace a dlouho očekávaná nová verze iPadu Mini, rovněž s novým procesorem. Co se týče řady MacBooků, mohl by se objevit nový MacBook Pro s 16palcovou obrazovkou a zcela přepracovaným designem, stejně jako druhý model s 13palcovou obrazovkou a 32 GB RAM (oproti 16 GB u současného modelu). Ming-Chi Kuo již dříve oznámil také příchod sluchátek AirPods 2 s bezdrátovým nabíjením a nového iPodu Touch s vylepšeným procesorem. Pokud se všechny předpovědi analytiků potvrdí, bude rok 2019 pro řadu produktů Apple nezapomenutelný.