iPhone XI 2019 bude mít sloní paměť


Paměť iPhonu Xi 2019 bude mít přímo 128 GB, čímž se upustí od snížení na 64 GB. Novinky se týkají také fotoaparátu a bezdrátového nabíjení

Mezi novinky chystaných smartphonů iPhone 2019 patří nová velikost úložiště: všechny tři iPhony XI (nebo chcete-li iPhone 11), které budou mít premiéru na podzim, budou mít 128GB úložiště. Současné iPhony naopak toto snížení obsahovat nebudou, z minimálních 64 GB na maximálních 256 GB.

Zprávu přinesl indický leaker Sudhanshu Ambhore, který k tomu dodává: "2019's Apple iPhone lineup will start with 128GB ROM storage", celá řada iPhonů 2019 bude začínat se 128GB úložištěm. Sudhanshu Ambhore se v minulosti ukázal jako poměrně spolehlivý a nejednou předpověděl správně, a koneckonců i nová minimální úložná hodnota je více než důvěryhodná, alespoň co se týče horní hranice pásma. Podle dalších zvěstí Apple letos představí tři chytré telefony, nástupce iPhonu XS, iPhonu XS Max a iPhonu XR (nebo podle jiných zdrojů iPhonu SE). Ten by měl být levnější díky displeji LCD, nikoli OLED.

Co víme o iPhonu XI 2019

Po představení iOS 13 na WWDC v minulých dnech jsme si jisti, že budoucí iPhony XI budou prvními zařízeními Apple s tímto operačním systémem nainstalovaným již z výroby. Z více zdrojů pochází hypotéza, že nadcházející iPhony 2019 budou mít tři zadní fotoaparáty, které se v nástupci XR/SE stanou dvěma. Hypotézu potvrzují fotografie několika obálek, na kterých je v levém horním rohu nápadná čtvercová díra. Japonský blog MacOtakara zase prozradil, že příští iPhony budou moci přehrávat hudbu na dvou reproduktorech Bluetooth současně. Další hypotézou, která se zdá být věrohodná, je možnost obousměrného bezdrátového nabíjení, tedy možnost nabíjení malých zařízení, jako jsou AirPods, jejich umístěním na zadní stranu iPhonu. A konečně, budoucí telefony Apple budou vybaveny novým procesorem A13, který podle zpráv agentury Bloomberg již společnost TMSC začala pro Cupertino vyrábět ve velkých objemech.


iPhone XI: kdy vyjde a kolik bude stát

Oficiální datum vydání iPhonu XI zatím neznáme, ale mnozí sázejí na to, že bude představen 10. září 2019 a předobjednávky budou zahájeny 14. září. Také pokud jde o ceny, zatím jen spekulace: ty nejvěrohodnější hovoří o 900 eurech za verzi iPhone XR/SE, asi 1100 za iPhone XI XS a asi 1250 za XS Max.