Co je to 3D paměť xpoint?

3D XPoint je technologie, která stojí za novým typem energeticky nezávislé paměti vyvinuté společně společnostmi Intel a Micron Technology. Jak popisuje Micron Technology, 3D XPoint používá architekturu křížového bodu bez tranzistorů k vytvoření trojrozměrné šachovnice, kde paměťové buňky sedí na křižovatce slovních a bitových linek, což umožňuje jednotlivým buňkám adresovat.

Výsledkem je, že data lze zapisovat a číst v malých velikostech, což vede k rychlým a efektivním procesům čtení a zápisu. Úvodní prohlášení o 3D XPoint naznačují, že nabídne 1,000 XNUMXkrát vyšší výkon a výdrž než dnešní technologie NAND.


Hlavní paměť nebo úložiště?

3D XPoint může fungovat jako hlavní paměť i jako úložiště, protože je energeticky nezávislý. V zásadě to znamená, že jej lze použít ve spojení s DRAM nebo jako technologii jediné paměti.

V srpnu 2015 společnost Intel odhalila, že 3D XPoint bude použit v DIMM založených na 3D XPointu ke zlepšení výkonu paměti bez jakýchkoli úprav operačního systému nebo aplikací.

Toto oznámení bylo splněno smíšené reakce: Zatímco 3D XPoint DIMM je elektronicky i pinově kompatibilní s DDR4, řešení kompatibility společnosti Intel je proprietární.

související odkazy