Vánoce 2019: nejlepší hi-tech dárky pro seniory


Mezi nejlepší hi-tech vánoční dárky pro seniory patří elektronické čtečky, chytré telefony s velkými tlačítky, robotické vysavače a zábavné drobné gadgety.

Technologické dárky pro seniory, které našim přátelům či příbuzným v určitém věku umožňují zjednodušit si život a vstoupit do světa webu, jsou jistě platnou a oceňovanou alternativou k tradičním dárkům, jako jsou parfémy, ponožky nebo papuče.

Jaké jsou nejzajímavější, nejsnadněji použitelné a nejvíce oceňované technologické vychytávky pro seniory v roce 2019? Náš výběr 5 hi-tech dárků objevíte, pokud budete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Nejlepší technické dárky pro seniory na Vánoce 2019

Pokud chcete uspět při hledání ideálního hi-tech dárku k Vánocům, měli byste vzít v úvahu užitečnost, kterou by mohl mít pro pána či dámu, které ho plánujete darovat, a také jeho snadné používání. V následujícím seznamu jsme to zohlednili, abychom vám usnadnili výběr.

Květináč s paprikou

Květináč s paprikou je evergreenem mezi technickými dárky, který díky své praktičnosti v posledních letech věnuje mnoho lidí svým starším blízkým na Vánoce. Jedná se o inteligentní květináč, který není třeba každý den zalévat: o potřeby rostlin nebo květin se postará sám. Jak? Jednoduchým připojením k síti Wi-Fi. Prostřednictvím aplikace Parrot Flower Power může starší člověk se zeleným palcem rozhodovat o úrovni vlhkosti a době zalévání květin.

Květináč Parrot je proto ideální pro starší lidi, kteří jsou dlouhodobě mimo domov, například na dovolené. Až se vrátí, najdou rostlinu stejně zdravou, jako ji opustili.

Tablet pro seniory, jako je iPad Mini 5

Myslet si, že technologie nemohou lidem v určitém věku pomoci, je mylné. Existuje několik studií, které potvrzují, že technologie mohou být formou prevence deprese. Mezi hi-tech dárky, které můžete darovat k Vánocům 2019, je tablet pro seniory tím, který nabízí nejvíce zábavy, zejména v takových situacích, jako jsou domovy důchodců nebo ve chvílích samoty, kdy mohou být dny monotónní.

Mezi tablety pro seniory doporučujeme iPad Mini 5. Společnost Apple se při navrhování svých produktů zaměřuje na neomezený cíl, a to nejen za účelem zvýšení zisku, ale také proto, aby její kvalita sloužila všem: a iPad Mini 5 je dokonalou syntézou! iPad Mini 5 nemá malé fonty: ty jsou nahrazeny jasnými písmeny a živými ikonami, aplikace jsou "na dosah ruky" a některé z nich jsou určeny pro pobavení prarodičů, jako například "Dědečkovy znalosti", sbírka starodávných výroků a perel moudrosti, které si oblíbili ti o něco starší.


Mobilní telefon pro seniory jako Brondi

Ačkoli existuje mnoho starších lidí, kteří se rychle naučí používat chytrý telefon, po několika letech se jim zhorší zrak a pro mnohé může být obtížné správně přečíst klávesnici: mezi technologickými vychytávkami pro Vánoce 2019 by pak mohl být mobilní telefon s velkými klávesami.

Společnost Brondi vytvořila kolekci telefonů vhodných zejména pro seniory, řadu Easy Phones Standard. Mobilní telefon Brondi Amico Semplice + se velmi snadno používá díky obzvláště velkým tlačítkům, která usnadňují zadávání telefonního čísla. Zachrání vám také život díky SOS tlačítku, které po stisknutí zavolá kontakty uložené v paměti.


Čtečka elektronických knih, například Kindle PaperWhite

Starší lidé mají rádi elektronické knihy, protože jsou nejen lehčí než papírové knihy, ale jejich čtení prostřednictvím elektronické čtečky je pohodlnější, protože si můžete například zvětšit znaky a zvýšit kontrast mezi textem a pozadím.

Mezi technickými gadgety roku 2019 je nejlepší volbou známý Kindle PaperWhite: obrazovka má hustotu 300p, což umožňuje číst jakýkoli text; nové písmo Bookerly čtení knih ještě více usnadňuje. Tuto čtečku elektronických knih lze na Amazonu pořídit za 129,99 eur.

Robot vysavač, například iRobot Roomba 960

Pokud hledáte hi-tech dárky pro seniory, možná byste se měli podívat na nějakou technologii, která jim může pomoci v každodenním životě. Robotický vysavač, který sbírá nečistoty na podlaze, je tím nejlepším, co v současné době existuje.

Robot Roomba 960 zajišťuje důkladný úklid celého domu díky navigačnímu systému iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací. Pomocí oficiální aplikace můžete také nastavit čas spuštění robota, což je velmi užitečné, když prarodiče nejsou doma.