Google Pixel 2 dorazí 4. října: co očekávat


Google se připravuje na oficiální uvedení Google Pixel 2: na trh přijdou tři verze, včetně té s velmi velkou obrazovkou

Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL jsou již na cestě. Společnost z Mountain View uspořádala na 4. října akci, na které představí dva nové smartphony, Pixelbook (notebook s operačním systémem Chrome OS) a miniaturní verzi Google Home.

Uživatelé a odborný tisk se však zaměří na Pixel 2 a Pixel 2 XL. Tyto dva smartphony jsou odpovědí společnosti Google na vydání Samsungu Galaxy Note 8 a představení iPhonu X a iPhonu 8. Pixel 2 bude malý smartphone s úhlopříčkou displeje necelých 5 palců. Pixel 2 XL bude naopak skutečným soupeřem špičkových modelů společností Samsung a Apple: s 6palcovou obrazovkou a bezokrajovým designem. Zajímavá je také cenová politika Googlu u Pixelu 2 a Pixelu 2 XL: je o něco vyšší než loni, ale nižší než u Galaxy Note 8 a iPhonu X.

Spolupráce s LG a HTC?

Podle zvěstí zevnitř Googlu spolupracoval americký gigant na výrobě Pixelu 2 s HTC. Stejná společnost, která pracovala i na Pixelu 2016. Podle některých odborníků na trh však HTC pracovalo pouze na "menší" verzi nových smartphonů. Google Pixel 2 XL měl totiž vzniknout ve spolupráci se společností LG. Mezi nejzajímavější technické vlastnosti rozhodně patří procesor Qualcomm Snapdragon 836. Ačkoli jiné zvěsti hovoří o Snapdragonu 835. Nejmenší z Pixelů, o kterém máme v současné době více informací, bude mít 4,97palcový displej s rozlišením Full HD a 4 GB RAM. A samozřejmě na něm poběží Android 8.0.1 Oreo. Očekává se, že Pixel 2 XL bude mít 6palcový QHD AMOLED displej. Všechny modely Pixel 2 budou také odolné proti vodě a prachu, ale není jasné, zda budou mít certifikaci IP67 nebo IP68.


Design Pixel 2 a Pixel 2 XL

Díky obrázkům zveřejněným na webu tři týdny před oficiálním představením byl nyní odhalen design telefonů Pixel a Pixel 2. Tvary obou smartphonů jsou velmi podobné tvarům předchozího modelu: Google provedl pouze drobné změny. Fotoaparát bude o něco výraznější, zatímco skleněná plocha pokrývající horní část zařízení je o něco menší. Jak bude vypadat přední strana, je zatím záhadou, ale je velmi pravděpodobné, že minimálně Google Pixel 2 XL bude bez rámečků, tedy s velmi tenkými rámečky.


Ceny Pixel 2 a Pixel 2 XL

Kromě designu byla oznámena také cena Pixelu 2 a Pixelu XL. Společnost Google se rozhodla zvýšit cenu svých chytrých telefonů a přiblížit je tak špičkovým smartphonům na trhu.

Pixel 2 bude k dispozici ve třech barvách: Kinda Blue, Clearly White a Just Black. Cena se liší v závislosti na úložném prostoru, který je ve smartphonu k dispozici. Pixel 2 s 64GB interním úložištěm přijde na trh na 649 dolarů, zatímco 128GB bude stát 749 dolarů.

Pixel 2 XL naopak přijde na trh ve dvou barevných provedeních: Just Black a Black & White. Ve druhé barvě je tlačítko napájení oranžové, což je velmi neobvyklá designová volba. Ceny Pixelu 2 XL začínají na 849 dolarech za 64GB verzi, zatímco 128GB model bude stát 949 dolarů.

A ceny v Itálii? Zatím nevíme nic: loňský Pixel se do Itálie nedostal a předpovídat cenu je velmi složité, ne-li nemožné.

Active Edge

Nejnovější zvěsti také odhalují některé podrobnosti o nových displejích Pixel, které budou mít téměř jistě aktivní okraje. Již několik měsíců kolují zvěsti, že zařízení společnosti z Mountain View budou skutečně obsahovat tuto funkci, podobnou té, která se nachází v HTC U11, špičkovém zařízení, které tchajwanská společnost představila před několika měsíci. Jedná se o systém, který umožňuje uživatelům aktivovat řadu funkcí pouhým stisknutím bočních stran displeje. Podle těchto zvěstí budou aktivními hranami vybaveny jak Pixely 2 vyrobené společností HTC, tak Pixely XL, které pravděpodobně vyrobí jihokorejská společnost LG.

Zvěsti přidávají nový střípek do mozaiky zvěstí a částečně vysvětlují, jak by mohly být aktivní hrany Pixelů 2 využity. Nejnovější zvěsti nepřímo podpořila sama společnost, která nedávno zveřejnila beta verzi aplikace Google s číslem 7.12. V "uvolněné verzi" si někdo všiml řádku kódu odkazujícího na funkci Active Edge. Pokud stisknete okraje Pixelu 2, budete moci spustit Asistenta Google, asistenta, kterého americká společnost představila s první verzí Pixelu.

Bokeh efekt i u Pixelu 2

Nejen Active Edge a bezrámečkový design. Pixel 2 bude mít také funkci určenou pro milovníky hudby. Nové smartphony Google budou mít funkci rozpoznávání hudby, která vám umožní kdykoli zjistit jméno interpreta a skladby, kterou posloucháte. Stejně jako název alba, samozřejmě. Jinými slovy, rozpoznávání hudby bude mít stejné vlastnosti jako Shazam a nahradí ho ve všech ohledech. Společnost Mountain View již nabízí aplikaci, která tuto funkci plní: jedná se o aplikaci Hudba Google Play, která kromě toho, že slouží jako hudební přehrávač, umožňuje také rozpoznávání skladeb. Je pravděpodobné, že Pixel 2 bude vybaven nějakým vždy zapnutým widgetem.

Pro vydání nových smartphonů připravuje Google také novou verzi Pixel Launcheru. Nový laucher vyvinutý společností Mountain View přinese některé změny z hlediska uživatelského prostředí a změní domácí uživatelské rozhraní. Poslední inovace se skrývá na zadní straně smartphonu: nový fotografický snímač umožní pořizovat snímky s efektem bokeh. To bude možné díky vylepšením, která společnost Google provedla v softwaru pro fotografování, který nyní podporuje i režim na výšku. Pixel byl jediným smartphonem nejvyšší řady, který ještě neměl bokeh efekt: nejedná se o funkci, která by měnila používání smartphonu, ale z hlediska marketingu je to karta navíc.

Sluchátka Bluetooth

Google možná na akci 4. října představí kromě Pixelu 2 také nová sluchátka Bluetooth, která budou kompatibilní s hlasovým asistentem Google. Na rozdíl od sluchátek AirPods budou mít malý drát, který je vzájemně spojuje a který lze nechat za krkem. Jedná se o velmi vhodné řešení, které již někteří výrobci sluchátek pro sport používají. Tímto způsobem je vyloučena ztráta náhlavní soupravy při náhlém pohybu. Je velmi pravděpodobné, že jedno ze dvou sluchátek bude vybaveno speciálním tlačítkem pro aktivaci asistenta Google. Očekává se, že cena nových Bluetooth sluchátek z Mountain View se bude blížit 150 eurům.

Chytrá obrazovka

Zdroje blízké Mountain View tvrdí, že Google možná vedle Pixelu 2 představí také novou domácí a kancelářskou obrazovku s hlasovým asistentem. Konkurovalo by tak zařízení Echo Show společnosti Amazon. Velikost chytré obrazovky Google, která umožňuje i videohovory, je 7 palců. Zařízení bude kompatibilní s aplikacemi YouTube a Fotky Google. Podle nepotvrzených zdrojů se Google spojil se společností Netflix, aby vytvořil aplikaci výhradně pro obrazovku. Zařízení pro chytrou domácnost poběží na upravené verzi systému Android.