Od odpovědi Google k Google+, hřbitov aplikací Google


Nejen úspěchy, ale i Google. Big G má za sebou mnoho propadáků, více, než byste si mysleli. Chcete-li se o nich dozvědět, stačí navštívit webové stránky Gcemetery

Pravděpodobně, kdyby vám to někdo řekl, těžko byste tomu uvěřili. Pro mnoho lidí je Google synonymem zaručeného úspěchu, téměř neomylnosti. Google má však za sebou desítky propadáků, a přestože si je málokdo pamatuje, má společnost z Mountain View i projekty, na které vzhledem ke konečným výsledkům není příliš pyšná.

V některých odvětvích více než v jiných se zejména u společnosti Big G ukázalo, že se má stále co učit, aby uspěla. Stačí si vzpomenout například na různé pokusy ve světě sociálních sítí: od Orkutu přes Google+ až po Google Wave - inženýři z Mountain View se stále snaží najít ideální řešení, jak vytvořit sociální síť, která by se nějakým způsobem postavila různým Facebookům, Instagramům a Twitterům, abychom jmenovali alespoň tři. Nepovedené projekty Googlu se však neomezují pouze na sociální platformy, ale zasahují do nejrůznějších odvětví.

Gcemetery, hřbitov propadáků Googlu

Pokud jste zvědaví a chcete znát všechny, ale opravdu všechny propadáky Googlu, pak je tu pro vás stránka. Jmenuje se Gcemetery a jak název napovídá, je to skutečný hřbitov aplikací Big G, které nebyly tak úspěšné, jak se očekávalo. Navigace na portálu je velmi jednoduchá a intuitivní: rozhraní v odstínech šedé (jak se na "pohřební" stránky sluší) se skládá z různých náhrobků, z nichž jeden je určen pro každou službu Big G, která byla ukončena. K jejich rozpoznání se stačí podívat na logo (které nahrazuje fotografii zesnulého) a jméno, které je na nich "vyryto", včetně data narození a úmrtí. Pokud naopak chcete vědět, proč se Google rozhodl zrušit Google Reader a Google Plus, a ne Picasu nebo Google Talk, stačí najet kurzorem myši na náhrobek a přečíst si text, který se objeví pod ukazatelem.

.