Galaxy S10: názvy tří modelů oficiální, s překvapením


Obrázek, který se zdá být oficiální, odhaluje některé podrobnosti o levném modelu Galaxy S10 E, který Samsung představí na konci února. Pochybnosti o odemknutí

Společnost Samsung od února uvede na trh tři smartphony, z nichž jeden bude nový základní model s názvem Galaxy S10 E a přijatelnou cenou. Další dva smartphony se budou jmenovat Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+. Další dva smartphony se budou jmenovat Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+, uvádí blog SamMobile, který jako zdroj uvádí čínského dodavatele Samsungu, který obdržel smartphone Samsung Galaxy E, aby otestoval jeho ochranu displeje.

Vlastnosti Galaxy S10 E

Podle dodavatele nebude tento levný Galaxy vybaven čtečkou otisků prstů integrovanou do displeje, který bude mít velikost 5,8 palce oproti 6,1 palce u Galaxy S10 a 6,4 palce u Galaxy S10+. Již dříve se spekulovalo, že Galaxy S10 Lite/E bude mít čtečku otisků prstů umístěnou na zadní straně, ale na dosud zveřejněných renderech nejsou snímače otisků prstů na zadní straně těchto tří budoucích smartphonů vidět.

Galaxy S10 E bude mít také jiný, méně výkonný fotoaparát. Displej Galaxy S10 E bude také plochý, nikoli zakřivený jako u jeho větších bratříčků, ale stále půjde o obrazovku Infinity-O. To však znamená, že nebude mít čtečku oční duhovky a současná absence čtečky otisků prstů zanechává nejednu pochybnost o možných způsobech odemykání tohoto základního terminálu Samsung. Přesně po této technické stránce by tedy mohly být jakékoliv informace vyvráceny nebo potvrzeny.


Kdy bude Galaxy S10 představen?

Pokud je nám v tuto chvíli známo, očekává se, že rodinu Galaxy S10 oficiálně představí Samsung na konkrétní akci v San Franciscu ještě před koncem února, kdy se bude v Barceloně konat Mobile World Congress 2019. Očekává se také, že varianta Galaxy S10 bude vybavena připojením 5G a baterií s kapacitou 5 000 mAh namísto běžné baterie s kapacitou 3 500 mAh. Naopak Galaxy S10 E by měl být vybaven baterií s kapacitou 3 100 mAh a nebude k dispozici ve verzi 5G.

Z úniku informací z benchmarkové platformy Geekbench, kterou výrobci smartphonů používají k testování výkonu svých zařízení, naopak vyplývá, že Galaxy S10 bude v americké verzi vybaven procesorem Snapdragon 855 a 6 GB RAM, zatímco v Evropě se bude prodávat s procesorem Exynos 9820, který má podobný výkon i specifikace.