Xiaomi Mi Band 5, zde je oficiální datum uvedení na trh


Mi Band 5 čínská společnost oficiálně představí 11. června. Očekává se, že se v Evropě objeví na přelomu června a července

Známe oficiální datum: Xiaomi Mi Band 5 bude v Číně oficiálně představen 11. června. Čínská společnost tuto zprávu zveřejnila přímo na WeChatu, sociální aplikaci a aplikaci pro zasílání zpráv, která je na Východě hojně využívána. Tímto způsobem společnost Xiaomi ukončuje všechny zvěsti, které se v posledních týdnech objevily o možném zpoždění vydání Mi Band 5 způsobeném koronavirem. Není tomu tak, protože v loňském roce byl tracker aktivity uveden na trh v červnu.

Kromě oficiálního data představení byly odhaleny a potvrzeny také některé funkce chytrého náramku. Ze zdrojového kódu Mi Fit, aplikace společnosti Xiaomi pro analýzu všech dat shromážděných nositelným zařízením, vyplývá několik zajímavých novinek: podpora Alexy a mnoho nových outdoorových sportů jistě učiní zařízení pro sledování aktivity ještě nepostradatelnějším. Neznáme datum příchodu do Itálie ani oficiální zaváděcí cenu, ale neměla by se příliš lišit od té loňské: něco málo přes 30 eur.

Vlastnosti náramku Xiaomi Mi Band 5

Jak bude Mi Band 5 vypadat? Jaké budou nové funkce navržené čínskou společností? V posledních týdnech se objevilo mnoho úniků informací o tom, jak se chytrý náramek změní. Nejzajímavější novinkou je displej: je větší (1,2 palce), barevný a umožňuje sledovat více informací. Co se týče funkcí, byla potvrzena podpora pro Alexu: prostřednictvím hlasových příkazů bude možné spravovat zařízení chytré domácnosti. Hovoří se také o další velmi speciální funkci: možnosti ovládat fotoaparát na smartphonu, ke kterému je chytrý náramek připojen.

Větší podpora fyzických aktivit: z obrázků uniklých na internet vyplývá, že přibudou nové sporty a nové typy tréninku. Stále se vedou diskuse o tom, zda bude technologie NFC podporována. Na modelu uvedeném na trh v Číně bude určitě přítomna, zatímco na evropském Mi Band 5 nikoli. Existuje však naděje, že bude v budoucnu přidána, protože se očekává, že Mi Band 4 s NFC bude uveden na trh v Rusku a jako první dorazí do Evropy.


Kolik bude Mi Band 5 stát

Očekává se, že Mi Band 5 bude uveden na trh 11. června v Číně a dostupný bude pravděpodobně okamžitě. Cena zatím nebyla oficiálně potvrzena: mohla by se pohybovat kolem 199 jüanů, což je podle dnešního kurzu něco málo přes 25 eur. V Itálii bude cena pravděpodobně vyšší než 30 eur kvůli daním. Na oficiální vyjádření společnosti Xiaomi k evropskému trhu si budeme muset počkat.


Leave a Comment