Galaxy M10 a Galaxy M20, oficiální levné smartphony od Samsungu


Galaxy M10 a Galaxy M20 jsou dva nové levné smartphony od Samsungu: zde jsou oficiální vlastnosti a startovací cena

Samsung sundal roušku z Galaxy M10 a Galaxy M20, dvou smartphonů z nové řady určené pro mileniály, na které jihokorejská společnost do budoucna hodně sází. Obě zařízení měla jen málo tajemství: v předchozích týdnech jsme očekávali jak technické vlastnosti, tak design se "slzovitým" výřezem. Jedinou pochybností zůstávala cena. A Samsung nás překvapil: počáteční cena obou zařízení je nižší než 100 eur.

Pokud budou Galaxy M10 a Galaxy M20 uvedeny na trh pouze v Indii, jsou určeny pro mladé do 18 let, což je v jihovýchodní Asii poměrně velká část populace. Smartphony mají velmi zajímavý design: je to poprvé, co Samsung na svých zařízeních použil výřez (i když malý). To je způsobeno obrazovkou Infinity-V, která bude v budoucnu použita i v dalších zařízeních společnosti Samsung. Kromě designu mají obě zařízení také několik zajímavých vlastností: obě jsou vybavena duálním zadním fotoaparátem a výkonnými procesory Exynos. Oba smartphony budou prozatím uvedeny na trh v Indii, ale není vyloučeno, že v následujících měsících dorazí také do Evropy.

Galaxy M10, funkce

Galaxy M10 je v podstatě základní smartphone určený pro ty, kteří hledají zařízení s podporou hlavních aplikací a s velmi nízkou cenou. Na palubě Galaxy M10 je čipset Exynos 7870, který je podporován 2/3 GB RAM a 16/32 GB interního úložiště s možností rozšíření až na 512 GB. Displej má úhlopříčku 6,2 palce, rozlišení HD+ a slzovitý výřez. Na zadní straně se kromě snímače otisků prstů nachází duální fotoaparát s 13megapixelovým hlavním snímačem a 5megapixelovým sekundárním snímačem určeným pro sběr informací o hloubce ostrosti. Nechybí ani podpora rozpoznávání obličeje.


Galaxy M20, funkce

Galaxy M20 je sice o něco výkonnější než předchozí model, ale stále patří do základní kategorie. Tentokrát zde najdeme čipset Exynos 7904, který je podpořen 3/4 GB RAM a 32/64 GB interního úložiště s možností rozšíření až na 512 GB. Displej má úhlopříčku 6,3 palce s rozlišením FullHD+ a vyznačuje se "slzavým" výřezem. Na zadní straně je použit stejný fotografický prostor: 13megapixelový hlavní snímač a 5megapixelový sekundární snímač. Samsung věnoval velkou pozornost autonomii zařízení a implementoval do něj baterii s kapacitou 5000 mAh.


Galaxy M10 a Galaxy M20, ceny a datum vydání

Základní model Galaxy M10 s 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti stojí necelých 100 eur. Galaxy M20 je také cenově konkurenceschopný: základní model s 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště stojí přibližně 135 eur, zatímco cena nejvyšší verze se 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště se pohybuje kolem 155 eur.

Smartphony jsou od 5. února k dostání v Indii, ale není vyloučeno, že v budoucnu dorazí také do Evropy.