Boris 4: oficiální informace o tom, kde a kdy bude uveden


Konečně se vrací Renè Ferretti a jeho parta: čtvrtá série bude streamovaná, ale ne na Netflixu. Tady je, kde a kdy ho uvidíme

Dlouho očekávaná zpráva konečně dorazila a rozpoutala nadšení veřejnosti: během prezentační konference Hvězdy, nového kanálu společnosti Disney+, byla oznámena nová italská produkce, včetně čtvrté série Borise.

Mluvíme o jednom z kultovních seriálů, který vznikal v letech 2007 až 2010 a jehož příběh se zdál být definitivně ukončen filmem z roku 2011. Diváci se však nevzdali a posledních deset let se dožadovali návratu Reného Ferrettiho, Ariadny a ostatních herců. Přibližně před rokem byla na webu Change.org spuštěna petice pro Netflix. Streamovací platforma seriál skutečně zařadila do svého katalogu a dosáhla rekordní sledovanosti. Jedná se o jemnou satiru na svět televize, společnosti a politiky. Baví, ale zároveň vede diváky k zamyšlení a hlasitému smíchu. A v tom je kouzlo Borise a zanedlouho se bude moci opakovat, ale ne na Netflixu, jak mnozí předpokládali.

Děj Borise 4: o čem bude

Na konci třetí série jsme opustili Renè Ferrettiho, který opouštěl svět televize s hořkou příchutí v ústech. Závěr seriálu zanechal jednu otázku: je možný jiný druh televize? Právě tady začne čtvrtá série Borise, kterému opět vévodí Francesco Pannofino jako režisér "Dai, dai, dai!", jenž nastavil laťku v oblasti memů, alespoň v Itálii.

Děj Borise 4 začne tím, že on a celá jeho parta nyní čelí novému světu, tvořenému digitálními, streamovacími a online platformami. Konečně by Renč mohl mít další šanci, a to vytvořit kvalitní produkt, který se nemusí podřizovat logice trhu, šmejdské televizi, potřebě sledovanosti a peněz. Bude muset připravit nový seriál jako "Gli occhi del cuore", nebo se konečně bude moci věnovat platnému a uspokojivému projektu? To se teprve uvidí a my se to dozvíme ve čtvrté sérii.


Obsazení Borise 4: herci a postavy

Po návratu Francesca Pannofina, který v seriálu vždy hrál zásadní roli, se v seriálu objeví také Caterina Guzzanti (Arianna, asistentka režie), Alessandro Tiberi (Alessandro, stážista), Alberto di Stasio (Sergio Vannucci, vedoucí produkce) a Pietro Sermonti (Stanis, hvězda).

Naneštěstí už neuvidíme Robertu Fiorentiniovou, která zemřela asi před rokem a hrála Italu, sekretářku, kterou jsme vídali sedět vedle Renè Ferrettiho. A seriál bude jistě trpět i další velkou absencí: autorstvím Mattii Torreho, který zemřel v roce 2019. Seriál napsal společně s Lucou Vendruscolou a Giacomem Ciarrapicem a podílel se také na tvorbě a režii celovečerního filmu.


Vydání Borise 4: kdy a kde ho uvidíme

Jak bylo oznámeno, Boris nebude uveden na Netflixu, ale na novém univerzálním kanálu Star společnosti Disney+. Od 23. února bude služba obsahovat nový seznam titulů vhodných pro dospělé publikum.

Stále nevíme, kdy bude vydána čtvrtá série Borise, ale nyní, když je tato zpráva oficiální, bychom neměli dlouho čekat, než se na ni konečně podíváme na streamu. Mezitím se můžeme podívat na nejlepší epizody na Netflixu.