Je to oficiální: OnePlus Nord 2 bude mít skvělý fotoaparát


Dalším tweetem OnePlus potvrzuje včerejší očekávání a oficiálně zveřejňuje fotoaparát, kterým se bude OnePlus Nord 2 pyšnit.

V důsledku včerejšího tweetu leakera Ishana Agarwala byla společnost OnePlus "donucena" odhalit drobný detail o fotoaparátu OnePlus Nord 2, dlouho očekávané vlajkové lodi střední třídy, která bude představena na akci 22. července.

V tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že OnePlus Nord 2 bude nejen jedním z nejzajímavějších zástupců v tržním segmentu, do kterého brzy vstoupí, ale že také znovu oživí bezkonkurenční poměr ceny a výkonu, který stál za rychlým vzestupem, díky němuž se OnePlus z neznámého start-upu, kterým byl v roce 2014, stal jednou z nejzavedenějších společností na trhu chytrých telefonů. Stručně řečeno, OnePlus Nord 2 má zřejmě všechny znaky takzvaného Flagship Killera, což je označení, kterým společnost již léta označuje své produkty s téměř směšnou cenovkou v porovnání s technickými rámci, které jako by byly vypůjčeny z vyšších tříd.

Fotoaparát OnePlus Nord 2

Z vyššího segmentu pochází i hlavní snímač, který bude u OnePlus Nord 2 použit, zasazený do skupiny tří prvků fotoaparátu. Společnost potvrdila Agarwalovo očekávání na oficiálním účtu indické divize na Twitteru: "Existují fotografické snímače a pak je tu IMX766," napsala společnost OnePlus ve svém tweetu, čímž narážela na pověst, které se těší snímač Sony, který používají mimo jiné Oppo Find X3 Pro a OnePlus 9 Pro.

Fotoaparát IMX766 od společnosti Sony není třeba příliš představovat, ale v tweetu se o něj OnePlus postaral: "Je to trochu, jako bychom použili obří vysavač pro hlavní fotoaparát OnePlus Nord 2, který zachytí o 56 % více světla pro lepší barvy, ostrost a fotografování při slabém osvětlení.

Srovnání s vysavačem je jednou z věcí, kterou by si každá společnost u svého produktu pochvalovala, ale Sony IMX766 v OnePlus Nord 2 je skutečně mnohem vyšší třída snímače než ten, ke kterému se čínský smartphone za pár dní cenově připojí: jeho specifikace zahrnují rozlišení 50 megapixelů (8192 x 6144 pixelů), světelnost 1/1. V případě OnePlus Nord 2 se jedná o snímač s rozlišením 1/1, který je v porovnání se snímačem Sony IMX766 v OnePlus Nord 2 mnohem lepší.


Technicky začíná na úrovni špičkových modelů

Na papíře má tedy OnePlus Nord 2 potenciál hrát hru o kvalitu fotografií na úrovni produktů vyšší třídy. Protože však vysoká úroveň čísel není absolutní zárukou výkonnosti (v tomto případě fotografické výkonnosti), musíme pochopit, kolik společnost investovala do softwarové správy informací zachycených snímačem. V dnešní době je to právě softwarové zpracování, které nejčastěji rozhoduje, takže kvalitní snímač musí být podpořen stejnou úrovní softwarového zpracování.

Ještě v rámci oficiálních preview se společnost OnePlus v posledních dnech vyjádřila k displeji modelu Nord 2 a odhalila téměř všechny jeho technické specifikace. Abychom se dozvěděli více o dalších oblastech, budeme muset pozorně sledovat další kroky vedoucí k představení, protože je možné, že OnePlus opět prozradí něco o svém dalším zabijákovi vlajkových lodí.