Jak zjistit využití dat Netflixu


Jediný způsob, jak se vyhnout rychlému vyčerpání internetového provozu u Netflixu, je změnit nastavení streamování. Zde je návod

Po zhlédnutí několika epizod seriálu Netflix na smartphonu nebo tabletu zjistíte, že vám došel datový provoz. To je zcela normální. Ve skutečnosti má streamování videa tendenci snadno vyčerpat datový provoz, pokud předem nepřijmete opatření.

Začněme obecnou úvahou. Abyste si zachovali nabídku internetu a vyhnuli se nepříjemným překvapením, doporučujeme používat Netflix, stejně jako jakoukoli jinou online video platformu, pouze s Wi-Fi. Důvod je jednoduchý. Služba nevyužívá k přenosu obsahu mobilní telefonní provoz, ale bezdrátové připojení. Ne vždy je však možné použít domácí síť ke sledování některého z titulů Netflixu, zejména pokud jste na cestách. V těchto případech jsme si mohli epizody stáhnout a sledovat je offline. Co když zapomeneme? Jediný způsob, jak se vyhnout rychlému vyčerpání internetového provozu, je dostat se do nastavení aplikace.

Jak kontrolovat spotřebu dat

Hlídat si mobilní připojení je velmi snadné a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní schopnosti. Takže se nebojte. V několika krocích můžete výrazně snížit spotřebu dat při streamování služby Netflix. Nejprve otevřete aplikaci. V pravém horním rohu je ikona ve tvaru tří vodorovných čar. Toto je ikona obecného nastavení. Klikněte na něj. Otevře se obrazovka s několika položkami. Vyhledejte možnost "Nastavení aplikace" a vyberte ji.

Nyní musíte kliknout na "Spotřeba mobilních dat". Zobrazí se další nabídka. Vypněte možnost "Automaticky", která ve výchozím nastavení řídí spotřebu dat. Po dokončení této operace je třeba stisknout tlačítko "Low", abyste omezili počet gigabajtů využívaných službou Netflix. Dejte si pozor na jednu věc: systém snižuje kvalitu videa.

Pokud opravdu nechcete riskovat, že budete s Netflixem spotřebovávat datové přenosy, musíte aktivovat možnost "Zakázáno", která vám umožní přehrávat obsah pouze přes Wi-Fi.

Je to vše? Rozhodně ne. Popsaný postup funguje pouze v zařízení, kde je aplikace nainstalována. Pokud chcete mít přehled o streamování ze všech svých zařízení, stačí to. Znovu otevřete nastavení a přejděte na "Účet". Otevře se webová verze služby Netflix. Nyní klikněte na "Playback settings", poté na "Low" a nakonec na "Save".