5 nejlepších epizod seriálu Boris, které si můžete pustit na Netflixu


Seriál Boris se poprvé vysílal na stanici Fox v roce 2007 a po 10 letech se opět vrací na výsluní: zde je 5 nejkultovnějších epizod seriálu

Seriál Boris se poprvé vysílal na stanici Fox v roce 2007 a získal si srdce mnoha diváků. Postupem času se zapsal do srdcí mnoha lidí a je považován za jednu z nejlepších italských inscenací posledních let. Nyní se opět dostává na výsluní díky Netflixu, který jej od května 2020 zařadil do svého katalogu.

Televizní seriál Boris - La fuori vypráví o událostech, které se odehrávají na place fiktivního dramatu s názvem Gli occhi del cuore. Epizodu po epizodě je jasné, že cílem není vyprávět příběh ze zákulisí zábavnou a odlehčenou formou: ve skutečnosti máme před sebou zábavnou a znesvěcující satiru nejen televize, ale také italské společnosti s jejími kompromisy, křehkostí a trhlinami. Takže se nejen smějeme a přemýšlíme spolu s herci, ale nakonec jejich slova používáme a citujeme v každodenní řeči. Pokud jste tento seriál ještě neviděli, můžete to okamžitě napravit, třeba tím, že začnete pěti nejvtipnějšími a nejreprezentativnějšími díly.

Epizody seriálu Boris ke zhlédnutí: Il mio primo giorno

Možná to bude znít banálně, ale abychom Borise objevili, musíme začít hned od první epizody, která nám představí herecké obsazení a především nás seznámí s jednou z hlavních postav seriálu: vysoko postaveným stážistou Alessandrem (hraje ho Alessandro Tiberi), který do hry vstupuje se spoustou snů a vyhlídek, poháněn bezmeznou láskou k filmu, ale brzy zjistí, že realita je zcela jiná a že se musí ohýbat a dělat kompromisy.

Díky Alessandrovi se okamžitě seznámíme s kulisami a postavami, které je oživují. V prvním díle zažijeme první vzplanutí Renè Ferrettiho (Francesco Pannofino), talentovaného režiséra, který sní o autorských krátkých filmech, ale ocitne se za kamerou nekvalitního dramatu, které mu však zaručuje plat.

Alessandro se poprvé setká s Ariannou (Caterina Guzzanti), autoritativní asistentkou režie, která ho vrací do reality a drží ho na uzdě, zejména pokaždé, když se snaží klást otázky, které jsou v každém případě vyhodnoceny jako nevhodné. Alessandro se setká s hvězdami natáčeného hraného filmu, konkrétně s druhou sérií "Oči srdce". Řeč je o hvězdě Stanisovi La Rochelle (Pietro Sermonti), který přijal cizí jméno, protože se domnívá, že hraní "po italsku" škodí kvalitě jeho práce, která je beztak mizerná, a Corinně Negri (Carolina Crescentini), netalentované herečce, která dostala roli, protože je přítelkyní doktora Canea, šéfa sítě.

V první epizodě se také objevuje Biascica (Paolo Calabresi), hlavní elektrikář, který mluví romsky, nesrozumitelně a svůj vztek si vybíjí špatným zacházením se stážisty. Spravuje světla podle příkazů Duccia (Ninni Buscetta), kameramana, který většinu času tráví spaním na pohovce a užíváním kokainu, který všem bez rozdílu nabízí. V této epizodě je Alessandro svědkem prvního motivačního projevu Diega Lopeze (Antonio Catania), delegáta sítě, který je zdánlivě na vrcholu mocenského žebříčku, ale ve skutečnosti je podřízen svým šéfům, kteří mají skutečnou rozhodovací pravomoc nad konečným produktem. Nakonec se Alessandro setkává s někým, kdo je na tom ještě hůř než on, a sice s Lorenzem (Carlo De Ruggeri), "němým stážistou" nebo prostě "otrokem", který je nucen reagovat na příkazy bez mluvení a všichni s ním špatně zacházejí, když si ho nevšímají.


A + B = C

Tato epizoda dostupná na Netflixu je důležitá, protože představuje jednu z postav, která se čas od času objeví v dramatu Gli occhi del Cuore, a tedy i v Borisovi. Řeč je o Nandu Martellonovi (Massimiliano Bruno), komikovi najatém na rozjezd komické linie televizního pořadu, který si Lopez a šéfové televize přáli pro zvýšení sledovanosti.

Přirozeně jde o netalentovaného komika, který se prosadil díky tomu, že si vymyslel oplzlou hlášku, kterou opakovaně vykřikuje ve svých skečích, jež nemají žádný obsah. Později, v průběhu seriálu, bude jeho kariéra ohrožena, protože Nando se stane hlavním hrdinou skandálu: uspořádal ve svém domě večírek založený na alkoholu a drogách, při kterém zemřela transsexuální žena na předávkování, a proto je vyšetřován. Televize chce, aby v dramatu zemřel, protože se chce zbavit jeho kompromitující postavy, ale jemu se to podaří, protože najde skulinu ve scénáři, která mu umožní zůstat v obsazení a nepřijít o práci.


Il Gioielliere

Třetí díl, který doporučujeme, je jeden z nejvtipnějších a hraje v něm Corinna, herečka, která je symbolem Borise, protože se snaží být dobrá, ale jde jí to hůř a hůř, čímž ještě více kazí už tak nekvalitní seriál.

V tomto díle Corinna nedokáže správně vyslovit slovo "klenotník" a vždycky skončí u "gioieiere". Mezitím Gli Occhi del Cuore uspořádá tiskovou konferenci, a aby zaplnila sál, najme několik "fiktivních novinářů", mezi nimiž je i Biascica, který Lopezovi položí otázku ohledně přesčasů, které mu televize nikdy nezaplatila. Na konci epizody se Corinně podaří najít způsob, jak neříct "klenotník", a tak se jí po tisíci pokusech podaří scénu uzavřít.

Kdo nás zachrání?

Tato epizoda je obzvlášť důležitá, protože nás seznamuje s postavou Mariana Giustiho, kterého hraje Corrado Guzzanti. Tento herec hraje ve filmu Gli Occhi del Cuore postavu hraběte. Herec Mariano Giusti má bohužel obrovské psychické potíže, které ho vedou k záchvatům zuřivosti, při nichž všechno ničí. V této epizodě se vrací na plac změněný, protože se na trase Řím-L'Aquila setkal s Ježíšem, který mu oznámil svůj úkol: hrát otce Fredianiho v nové fikci produkované televizní stanicí. Tato postava se svými bláznivými a introspektivními rysy oživí několik epizod Borise.

Una giornata particolare

Poslední epizoda Borise, kterou doporučujeme zhlédnout, i když její výčet by byl velmi dlouhý, je ta, která představuje další klíčovou postavu: Glauco Benettiho, kterého hraje Giorgio Tirabassi. Je blízkým přítelem Renèho a v některých scénách filmu Gli Occhi del Cuore ho nahrazuje. Když přijde, okamžitě změní hierarchii na place a Alessandro dostane roli asistenta režie a Arianna roli druhého stupně. Navíc ve druhé sérii (díl se jmenuje No Logo) bude pracovat na tom, aby do hraného filmu vložil skrytou reklamu a dosáhl tak dalšího zisku, aniž by to sdělil televizi.

Je to talentovaný režisér, který se rozhodl pracovat mimo Itálii, ve skutečnosti se odstěhoval do Jihoafrické republiky a věnuje se umělecké tvorbě, ale čas od času se vrací, a když už se vrátí, nemá žádné zábrany: diktuje zákony, snaží se na všem vydělat a profitovat a s herci zachází špatně.