6 tipů, jak vytvořit webové stránky pro váš BnB


Pro přilákání nových zákazníků je pro malá ubytovací zařízení, jako jsou například penziony, velmi důležité mít perfektně navržené webové stránky

Pokud podnikáte, je pro vás webové stránky prvořadé mít. Zejména pokud jsme malá nebo střední firma a potřebujeme dát o svých službách a produktech vědět i mimo oblast naší působnosti.

Jsme-li například majiteli penzionu, jednou z prvních věcí, do kterých musíme investovat, je vytvoření webových stránek. Zásadní význam má mít online "výkladní skříň", která ukazuje vše, co v našem ubytování nabízíme. Vytvořit webové stránky pro penzion není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nestačí jen umístit několik obrázků pokojů, abyste přesvědčili lidi k rezervaci: musíte vytvořit profesionální webové stránky s kvalitním obsahem a sekcemi založenými na potřebách uživatelů/zákazníků.

Fotografie pokojů

Na každé webové stránce jsou důležité obrázky. Ale pokud jde o penziony, ubytování a restaurace, jsou fotografie ještě důležitější. Uživatelé, kteří vstupují na webové stránky, musí být schopni pochopit, co ubytování nabízí prostřednictvím obrázků. Fotografie pokojů jsou velmi důležité: měly by vypadat útulně a nic by nemělo být na svém místě. Nezapomeňte přidat několik pěkných detailů: vázu s květinami, výhled z okna, pokud za to stojí, dobře poskládané prádlo.

Tip na závěr: fotografujte za slunečného dne.


Obsah orientovaný na SEO

Správa obsahu je jednou z činností, která při tvorbě webových stránek B&B obvykle zůstává v pozadí. To je však velká chyba. Obsah, zejména kvalitní obsah, má velký význam. A umožňují webovým stránkám získávat návštěvnost z vyhledávačů. Při vytváření webových stránek pro firmu je cílem zobrazit se na předních pozicích ve vyhledávači. Jak se dostanu na první místo ve vyhledávacích dotazech, které zajímají mou firmu? Musíte investovat do tvorby obsahu zaměřeného na SEO. Například pro ubytovací zařízení v Římě je důležité, aby se objevilo na předních místech ve vyhledávání "nejlepší B&B Řím", "B&B Řím", "kde spát v Římě". K dosažení tohoto cíle je nutné vytvořit obsah a stránky, které umožní, aby se naše webové stránky umístily na tato klíčová slova. Chcete-li zjistit, které výrazy jsou ve vašem oboru nejoblíbenější, můžete použít bezplatné nástroje, jako je Answerthepublic nebo Google Keyword Planning.


Odkazy na sociální profily a turistické stránky (například Tripadvisor, Yelp, Zomato)

Na webové stránky je třeba vložit jednoduché ikony, které odkazují na sociální profily a na turistické stránky. Tímto způsobem vedle přesměrování návštěvnosti na sociální stránky nabízíme uživateli možnost zjistit, co si o našem podniku myslí ostatní uživatelé. Pokud jsou recenze pozitivní, uživatel se s největší pravděpodobností rozhodne pro rezervaci.

Jak rezervovat

Pokud se nám podařilo zachytit potenciálního klienta díky pozitivním recenzím na turistických webech nebo díky práci na obsahu, musíme uživatele povzbudit k rezervaci pokoje (nebo i více než jednoho) v našem B&B. Aby se mohli lépe rozhodnout, měly by webové stránky obsahovat rezervační formulář, díky kterému mohou bez nutnosti telefonovat zjistit, zda jsou pokoje v daném termínu volné.

Co navštívit

Penzión musí také využívat atraktivity, které nabízí jeho okolí. Vytvoření sekce na webových stránkách věnované památkám a městům v okolí je další službou nabízenou uživateli. A to je jistě něco, co může potenciální klienty jen potěšit.

Kontakty a jak se k nám dostanete

Radou, kterou je vhodné dodržet při vytváření webových stránek vašeho ubytovacího zařízení, je vytvořit sekci s kontakty a pokyny, jak se k B&B dostat. V sekci kontakty by mělo být uvedeno telefonní číslo a e-mailová adresa, zatímco v sekci "Jak se k nám dostanete" můžete na stránky umístit jednoduchou mapu, která po zadání výchozího města automaticky ukáže cestu.