Xiaomi, smartphone z budoucnosti: jak vypadá


Xiaomi představilo patent na smartphone s dvojitou obrazovkou a velmi neobvyklými technickými vlastnostmi. Takto to vypadá

Xiaomi nejenže uvádí smartphony na trh velmi často, ale také patří mezi výrobce, kteří nejvíce experimentují. Nejvýraznějším příkladem je Mi Mix Alpha, prototyp představený před rokem, který nikdy nespatřil světlo světa, ale který ukázal, jak by mohly vypadat telefony budoucnosti. Obrazovka pokrývala přední i zadní stranu, přičemž fotoaparát byl skrytý pod obrazovkou.

Nyní se společnost opět hlásí s novým futuristickým patentem na smartphone se dvěma obrazovkami. Displej zařízení opět pokrývá přední i zadní stranu, ale oproti modelu Mi Mix Alpha má několik odlišností. Na horní straně krytu se nachází megakamera s optickým stabilizátorem, která dokáže pořizovat snímky ve velmi vysokém rozlišení. Abychom byli hnidopišští, displej není jeden, ale dva displeje rozdělené tenkým bočním rámečkem. Takto vypadá smartphone budoucnosti společnosti Xiaomi.

Vlastnosti nového smartphonu Xiaomi

Logicky neexistuje žádný podrobný datový list patentovaného smartphonu budoucnosti společnosti Xiaomi. Díky poměrně podrobným dokumentům v patentu můžeme hovořit pouze o designu a volbách, které Xiaomi učinilo v oblasti fotografie.

Specifičnost je celá v displeji, který pokrývá celou přední a většinu zadní strany. Oba displeje jsou odděleny malým bočním rámečkem. Zatím nebylo vysvětleno, jak lze zadní displej používat, ale určitě bude mít exkluzivní funkce a zkratky pro rychlejší otevírání používaných aplikací.

Vrchní část zadního krytu se naopak vyznačuje přítomností jednoho fotografického snímače s optickým zoomem. Velikost fotoaparátu je poměrně velká, což by mělo zajistit kvalitní snímky. Zatím není známo, jak bude snímač vypadat.


Kdy bude smartphone Xiaomi uveden na trh

Stejně jako u všech patentů není zaručeno, že zařízení někdy spatří světlo světa, hodně bude záležet na tom, jak se bude trh v příštích několika letech vyvíjet a jak velkou pozornost budou uživatelé tomuto typu zařízení věnovat. Jedná se totiž o chytré telefony, které otevřeně vyzývají svět fotografie svými snímači, které si v ničem nezadají s digitálními zrcadlovkami.