Galaxy M30S oficiálně: jak vypadá nový levný smartphone od Samsungu


Jihokorejský výrobce za několik dní představí svůj nový levný smartphone, který se vyznačuje skvělým poměrem ceny a výkonu. Nekonečná baterie a 3 fotoaparáty

Nízká cena, ale ne technické specifikace. Jedná se o nový Samsung Galaxy M30S, "vyvinutou" variantu již dobře známého modelu Galaxy M30, který korejský gigant představí již za týden. Indický Amazon však již zveřejnil stránku věnovanou tomuto smartphonu.

Stránka na portálu elektronického obchodu ukazuje technické specifikace Galaxy M30S, které jsou vlastně již známé, protože před několika dny získal přístroj jihokorejského výrobce certifikaci TENAA pro čínský trh. Zdá se, že se Samsung stále více zaměřuje na asijské trhy, zejména na Indii a Čínu, a představuje velmi zajímavé modely, které by mohly oslovit i evropské a americké zákazníky. V tuto chvíli však není známo, zda Galaxy M30s dorazí do Číny, a pokud ano, pod jakým názvem a za jakou cenu. Samsung Galaxy M30S je velké zařízení s 6,4palcovým displejem s rozlišením FHD+, tenkými rámečky a malým středovým výřezem ve tvaru slzy, v němž se nachází 24megapixelový fotoaparát pro selfie. Na zadní straně jsou tři fotoaparáty, které jsou uspořádány vertikálně v levém horním rohu (uprostřed je snímač otisků prstů, který krade místo). Tři zadní snímače mají rozlišení 48 megapixelů, 8 megapixelů a 5 megapixelů (poslední z nich je snímač hloubky).

Všechno to pohání procesor Exynos 9611 SoC, jehož výkon je zhruba podobný jako u Qualcommu Snapdragon 710. Nejde tedy o špičkovou výbavu, jak byste u levného telefonu očekávali. Samsung Galaxy M30S bude mít 4 nebo 6 GB RAM a 64 nebo 128 GB interního úložiště.

Samsung Galaxy M30S: kdy vyjde a kolik stojí

Nový smartphone Galaxy M30S společnosti Samsung bude oficiálně představen 18. září v Indii, kde bude mít o několik dní později premiéru. Cena zatím nebyla stanovena, ale očekává se, že se bude pohybovat mezi 15 000 a 20 000 indických rupií. Při současném směnném kurzu 185 až 250 eur. Jak již bylo zmíněno, bohužel není jisté, zda bude toto zařízení později uvedeno na celosvětový trh, a tedy i do Evropy a Itálie.