Kočka budoucnosti je open source


Na platformě Indiegogo byl spuštěn open source projekt robotické kočky-společníka, která dokáže provádět různé činnosti, takto vypadá Nybble

Pokud bylo vždy vaším snem mít doma robotickou kočku, pak se k vám blíží nové technologie. Na crowdfundingové platformě Indiegogo byl právě představen projekt roztomilé kočičky Open Cat vytvořené pomocí laserové tiskárny a poháněné umělou inteligencí.

Open Cat je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který může kdokoli v budoucnu vylepšit a implementovat. V současné době robotická kočka chodí, běhá, učí se některé jednoduché činnosti od svého lidského majitele a může se také připojit k počítači Raspberry Pi.

Kočku lze také dálkově navádět pomocí velmi jednoduchých hlasových příkazů, jako je otoč se doprava, otoč se doleva, sedni si nebo se rozval. Kočka dostala jméno Nybble a upřímně řečeno, se všemi svými mechanickými částmi a kutálejícími se tlapkami není zrovna roztomilá, ale její pohyby se neuvěřitelně podobají pohybům klasické kočky domácí.

Nybble your robotic house cat

Nybble na Indiegogo stojí přibližně 200 dolarů a ti, kdo do projektu investují, dostanou kočku domů začátkem dubna 2019. Pokud jsme "geekové" nebo máme dobré počítačové dovednosti, budeme schopni přidat kočce mnoho funkcí. Jak již bylo zmíněno, projekt Open Cat je open source a každý uživatel si může se svým Nybble dělat, co chce. Vždy s respektem ke zvířecím hračkám, s výjimkou případných protestů sdružení za práva robotických koček, které zatím neexistuje, ale vzhledem k vývoji těchto chytrých společenských zvířat je možné, že brzy vznikne. Žerty stranou, Nybble bude jedním z prvních robotů se základními činnostmi, které budeme v budoucnu vídat v našich domácnostech stále častěji, aby nám dělali společnost. A nenechte se zmást jeho malými rozměry a schopnostmi ve srovnání s jinými roboty, Nybble má stále dva senzory přiblížení místo očí, LED světla pro noční vidění a podporu pro dálkový ovladač Arduino na zádech.