WhatsApp získává funkci Protect Backup: jak funguje


Protect Backup je funkce aplikace WhatsApp, která chrání zálohu konverzací provedených na Disku Google. Tady je návod, jak to funguje

WhatsApp představuje jednu z funkcí, které se objeví v blízké budoucnosti. Jmenuje se "Protect Backup" a je navržen tak, aby zálohování aplikace provedené prostřednictvím Disku Google bylo ještě bezpečnější. V současné době je tento nástroj dostupný pouze ve verzi aplikace pro zasílání zpráv pro Android, ale je možné, že v následujících měsících bude k dispozici i pro iOS.

Chlapci z WaBetaInfo tuto novinku oznámili jako obvykle na svém blogu. Tato funkce je zatím v rané fázi vývoje a byla zaznamenána pouze v alfa verzi aplikace. Může ji používat jen několik lidí, takže je k dispozici jen velmi málo informací. Podle obvyklých dobře informovaných zdrojů bude nástroj přítomen v sekci "Zálohování chatu" a lze jej libovolně aktivovat nebo deaktivovat. K čemu bude sloužit? Jak můžete odhadnout z názvu, "Protect Backup" vám umožní ještě více zabezpečit váš účet WhatsApp.

Co to je a jak to funguje WhatsApp Protect Backup

Po tmavém režimu (měl by být brzy k dispozici, otázka dnů nebo týdnů) se WhatsApp zaměřuje na ještě větší zabezpečení aplikace. V posledních týdnech se ukázalo, že platforma má v této oblasti určité nedostatky, což potvrzují skupiny WhatsApp přístupné přes vyhledávače.

Vývojáři pracují na nové funkci nazvané "Protect Backup", což je nástroj, který umožňuje šifrovat zálohu zpráv vytvořených na Disku Google. Tato funkce byla zaznamenána v alfa verzi aplikace pro Android a měla by fungovat velmi jednoduše. Uživatelé ji mohou aktivovat v nastavení a jakmile tak učiní, budou muset přidat heslo (číselný kód), které bude chránit zálohu WhatsApp. Žádný hacker tak nemůže obnovit zálohu bez znalosti bezpečnostního klíče.


Kdy bude Protect Backup k dispozici

V současné době nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy bude Protect Backup k dispozici. Zatím se nachází v rané fázi vývoje a v následujících měsících bude uvolněna pouze v beta verzi aplikace WhatsApp. Pokud budou testy úspěšné, bude uvolněna pro všechny. Čekací doba je nejméně několik měsíců.