Philips Fidelio T1, nová sluchátka zaměřená na kvalitu zvuku


Fidelio T1 jsou první bezdrátová sluchátka od společnosti Philips, která míří na špičku: všechny předpoklady jsou zde, na trhu od listopadu

Jsou to první bezdrátová sluchátka v řadě, Fidelio T1 od společnosti Philips. A stejně jako ostatní produkty řady Fidelio se soustředí především na kvalitu poslechu a až poté na vše ostatní, což je v každém případě na vysoké úrovni, stejně jako cena, která nová T1 řadí do nejvyššího segmentu skutečných bezdrátových sluchátek.

A kromě toho nejen technické specifikace sluchátek Philips Fidelio T1, ale také jejich povedená estetika v jistém smyslu ospravedlňují investici nutnou k pořízení páru. Každé sluchátko má povrchovou úpravu z broušeného kovu v černé nebo stříbrné barvě a ani pouzdro nijak neskrývá prémiovou povahu výrobku, jehož horní část zdobí kožená vložka Muirhead v černé nebo hnědé barvě. Nová sluchátka Philips Fidelio se snoubí s koncepcí in-ear, která sama o sobě zaručuje dobrou izolaci od okolního prostředí díky gumovým polštářkům přiléhajícím ke zvukovodu, a mohou se pochlubit aktivním potlačením hluku (ANC).

Fidelio T1, to je vše v kvalitě zvuku

V první řadě je to kvalita zvuku, která, jak jsme již řekli, je hlavním aspektem nových sluchátek Philips Fidelio T1. Zvukový výkon zajišťuje obousměrný dynamický systém měničů s 10mm středovým měničem a druhým měničem s vyváženou armaturou pro výšky a kompatibilita sluchátek s kodekem Bluetooth (5.2) LDAC.

To není málo: kodek LDAC od společnosti Sony dokáže zajistit přenos 990 kb/s, což znamená streamování zvuku ve vysokém rozlišení až 32bit/96 kHz, čímž se přesvědčení, že přes Bluetooth nelze dosáhnout špičkového poslechu, odsouvá do minulosti.

Mnoho produktů schopných přehrávat hudbu, například chytré telefony, je kompatibilních s LDAC, ale poslech ve vysokém rozlišení vyžaduje, aby kodek podporoval celý "poslechový řetězec", zejména sluchátka, takže z technického hlediska je nový Philips Fidelio T1 ideální pro ty, kteří chtějí využít potenciál poslechu LDAC.


Fidelio T1, autonomie je pozoruhodná

Poslech, který může probíhat kdekoli a za jakýchkoli podmínek, počasí a prostředí: především díky certifikaci IPX4 proti stříkající vodě, která tak zaručuje dostatečnou ochranu před deštěm a potem, dále pak pro přítomnost tří mikrofonů, které dosahují aktivního potlačení šumu. Společnost Philips shrnuje izolační schopnosti sluchátek Fidelio T1 zkratkou: Hybrid Noise Cancelling Pro+, kde hybridní je kombinace ANC a in-ear konformace.

K dispozici je infračervený snímač, který zastaví přehrávání při vyjmutí sluchátek z uší, což může "neopatrným" pomoci prodloužit autonomii Fidelio T1: Philips uvádí 9 hodin poslechu samotných sluchátek s aktivním ANC a dalších 16 hodin zajistí nabíjecí pouzdro, celkem tedy 25 hodin poslechu s aktivním ANC. Bez něj je celková doba poslechu 35 hodin.

Filips Fidelio T1 bude k dispozici od listopadu za katalogovou cenu 299,99 eur.