Apple, se systémem iOS 10.3 budeš moci hledat ztracená bezdrátová sluchátka


Apple aktualizoval iOS 10 vydáním několika nových funkcí, které ovlivní používání Siri a zlepší uživatelskou použitelnost

Apple vydal aktualizaci iOS 10.Mezi nejočekávanější novinky určitě patří divadelní režim na hodinkách Apple Watch, funkce pro nalezení ztracených nebo odcizených sluchátek AirPods a celá řada vylepšení Siri, osobní asistentky z Cupertina. Podívejme se na hlavní novinky v aktualizaci Apple.

iOS 10.3 rozšiřuje funkci "Najít můj iPhone", která je užitečná v případě ztráty nebo krádeže smartphonu, o speciální sekci "Najít moje AirPods", která umožňuje najít bezdrátová sluchátka značky Cupertin. Jak ji můžeme použít? Po přihlášení k účtu iCloud teď můžeš zobrazit aktuální polohu nebo poslední známou polohu sluchátek AirPods a přehrát zvuk na jednom nebo obou sluchátkách. Jak již bylo zmíněno, iOS 10.3 obsahuje řadu vylepšení Siri, umělé inteligence v zařízeních Apple.

Nové funkce Siri v iOS 10.3

S iOS 10.3 rozšířil Apple kompatibilitu své osobní asistentky o další služby. Mezi nové funkce Siri bude patřit podpora bankovnictví a plateb. Hlasového asistenta lze využít i pro aplikace podporující řízení, jako je CarPlay apod. Siri tak teď můžeš na svém zařízení Apple používat k placení účtů, plánování cesty nebo kontrole množství benzinu v autě a počtu ujetých kilometrů.


Vylepšení aplikace CarPlay

O aplikaci Apple CarPlay pro auta, která byla vytvořena speciálně pro používání některých funkcí iPhonu při řízení, jsme se už zmínili. Například pokyny, telefonování, odesílání a přijímání zpráv nebo poslech hudby. Se systémem iOS 10.3 bude správa hudby během jízdy snazší. Kromě toho přibudou nové funkce pro vytváření seznamů skladeb, denně můžete poslouchat seznamy skladeb s nejnovějšími trendy a aktualizováno bylo několik alb a hudebních kategorií od různých zahraničních interpretů.


Hlasování pro aplikace

S iOS 10.3 budou mít vývojáři vylepšení použitelná pro hodnocení aplikací a bude snazší hodnotit různé stažené aplikace. Za tímto účelem již nebude nutné ukončit aplikaci a vstoupit do obchodu, ale celý proces bude možné spravovat přímo v aplikaci. Zadávání zpětné vazby je tak rychlejší, jednodušší a intuitivnější. Vylepšení se dočkaly také mapy, které díky 3D navigaci pomohou najít parkovací místa a předpověď počasí. V kalendáři s iOS 10.3 budou moci uživatelé mazat přijaté pozvánky a označovat je jako spam. iOS 10.3 také využívá nový souborový systém Apple (APF), který je užitečný pro chytré uvolňování místa v zařízení.

WatchOS 3.2

Apple také aktualizoval  software pro hodinky Apple Watch. Aktualizace na WatchOS 3.2 přidává nový režim Theatre Mode, který uživatelům umožňuje snadno ztlumit zvuk na chytrých hodinkách. To umožní zpracovávat všechna oznámení pouze pomocí haptické zpětné vazby. Aktualizace navíc rozšiřuje všechny nové funkce Siri na hodinky Apple Watch. S chytrými hodinkami tak nyní budete moci provádět platby, objednávat sdílení aut, psát SMS nebo spravovat své cvičení s pomocí osobního asistenta z Cupertina.

Jak aktualizovat operační systém

Chcete-li aktualizovat iOS na iPhonu nebo iPadu, jednoduše vyberte Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru.

Chcete-li aktualizovat watchOS na hodinkách Apple Watch, musíte je připojit k nabíječce, otevřít kartu Apple Watch ve smartphonu a přejít do sekce Moje hodinky> Obecné> Aktualizace softwaru.