Apple Watch 7 dorazí v září: první informace


První oficiální informace o nových chytrých hodinkách Apple: šest modelů prošlo certifikací v Rusku, nejméně dva by mohly být nové Apple Watch SE.

Apple Watch 6 představila cupertinská společnost 15. září 2020 spolu s levnými chytrými hodinkami Apple Watch SE. Po roce se zdá, že nástupce Apple Watch 7 je na cestě. Vyplývá to z prvních certifikací pro nové modely Apple Watch, které v Rusku vydala Eurasijská hospodářská komise.

V databázi certifikačního orgánu francouzské společnosti Consomac bylo objeveno celkem šest modelů (A2473, A2474, A2475, A2476, A2477 a A2478), které téměř jistě odpovídají šesti verzím stejných hodinek lišících se výbavou (např. modely s připojením k mobilnímu telefonu a bez něj). Nebo, což je další pravděpodobná hypotéza, alespoň dva z těchto šesti modelů jsou nové Apple Watch SE. To zatím nelze s jistotou říci, protože se jedná o první informace o nových modelech, které budou s největší pravděpodobností představeny během speciální akce v září. Akce, na které, jak fanoušci doufají, Apple představí i další nové produkty.

Apple Watch 7: co víme

Hypotéza, že Apple Watch 7 budou představeny v září, je velmi pravděpodobná, vzhledem k tomu, že první zmínka o iPhonu 13 se objevila ve stejné databázi Eurasijské hospodářské komise v Rusku v červnu. Je nepravděpodobné, že by se Apple rozhodl uspořádat dvě samostatné akce pro dva produkty, které spolu tak úzce souvisejí.

Loni začal obvykle velmi spolehlivý analytik trhu Ming-Chi Kuo mluvit o možných změnách designu hodinek Apple Watch řady 7. Podobné a podrobnější zvěsti pochází také od leakera Jona Prossera (spolehlivého, ale ne tak spolehlivého jako Kuo): Apple Watch 7 budou mít ploché hrany, stejně jako iPhone 12 a nové iPady Air a Pro. Mohl by se také dodávat v nové zelené barvě.

Bloomberg se také vyjádřil a informoval o řadě zvěstí: Apple Watch 7 budou mít tenčí rámeček displeje, výkonnější procesor a technologii Ultra-Wide Band (tu, která je zabudovaná v AirTags, aby bylo jasno).


Apple Watch 7: budou mít WatchOS 8

Jediné, co je podle ruské certifikace jisté, je, že všechny nadcházející modely budou mít na palubě Apple WatchOS 8. Nový operační systém pro chytré hodinky od nakousnutého jablka byl oznámen na Worldwide Developers Conference v červnu 2021 a jeho vydání je naplánováno na září 2021.

Mezi jeho nové funkce patří možnost ukládání digitálních klíčů, a to prostřednictvím aplikace Wallet, nové typy školení a skutečnost, že více aplikací bude kompatibilních s neustále zapnutým displejem.