WhatsApp, co dělat, když nevidíte své obrázky v galerii


Pokud máte potíže se zobrazením obrázků ve WhatsApp, existuje několik řešení: zde je návod, co dělat

Každý den posíláme a přijímáme desítky obrázků a videí ve WhatsApp. Aplikace pro zasílání zpráv je skvělým způsobem, jak rychle sdílet fotografie pořízené v práci, narozeninové oslavy, ale také jednoduché selfie nebo GIFy. Fotografie, které lze po stažení prohlížet v aplikaci Galerie ve smartphonu. Nebo by alespoň měly.

Za určitých okolností se obrázky stažené ze služby WhatsApp nemusí zobrazit v aplikaci Galerie nebo v jiné aplikaci pro správu fotografií, kterou používáte. Co v takových případech děláte? Existuje několik řešení a experimentů v závislosti na chytrém telefonu, který máte. Správa obrázků stažených ze služby WhatsApp se v systému Android a iOS liší. Zde je návod, co dělat, když v galerii nevidíte stažené obrázky z aplikace WhatsApp,

Restart smartphonu

Nejstarší metoda na světě je zároveň tou, která přináší nejlepší výsledky. Pokud se fotografie stažené z aplikace WhatsApp v aplikaci Galerie již nezobrazují, zkuste smartphone vypnout a zapnout. V mnoha případech to problém vyřeší.


Smartphony s Androidem: Povolení "Viditelnosti médií"

Málo lidí si to uvědomuje, ale verze aplikace WhatsApp pro Android zpracovává stažená média jinak než iOS. Pokud na svém smartphonu Google, Xiaomi, Huawei, Samsung nebo OnePlus (jmenujme jen několik značek, které používají systém Android) nevidíte obrázky stažené do aplikace WhatsApp, stačí v nastavení aplikace povolit funkci "Viditelnost médií".

Jak to udělat? Velmi jednoduché: přejděte do aplikace WhatsApp, klikněte na Nastavení a poté na Chat. Na kartě, která se otevře, povolte možnost "Viditelnost médií". K čemu slouží tato možnost? Zobrazení nedávno stažených médií v galerii telefonu.

WhatsApp také umožňuje nastavit "Viditelnost médií" pro jednotlivé konverzace. Když vstoupíte do chatu a kliknete na tři tečky v pravém horním rohu, zobrazí se vyskakovací nabídka, ve které můžete vybrat možnost "Zobrazit kontakt". Otevře se karta s několika položkami: vyberte možnost "Viditelnost médií" a na obrazovce se objeví nabídka "Zobrazit nedávno stažená média z tohoto chatu v galerii telefonu" se třemi možnostmi: Výchozí nastavení (Ano); Ano a Ne. Pokud vyberete některou z prvních dvou možností, obrázky se opět zobrazí v Galerii ve smartphonu.


Odstranění mezipaměti aplikace WhatsApp v systému Android

V některých případech je na vině mezipaměť aplikace WhatsApp. Aby se obrázky stažené z aplikace opět zobrazily, je třeba je vymazat. Postup je velmi jednoduchý: po vstupu do Nastavení smartphonu vyberte "Aplikace a oznámení" a poté "Zobrazit všechny aplikace". Otevře se seznam všech aplikací nainstalovaných ve vašem smartphonu a vy musíte rolovat dolů, dokud nenajdete aplikaci WhatsApp. Po výběru klikněte na "Úložný prostor a mezipaměť" a poté na "Vymazat mezipaměť". To by mělo vyřešit problém se stahováním fotografií ze služby WhatsApp.

iPhone, povolte "Uložit do role fotoaparátu"

Jak bylo uvedeno výše, správa obrázků ve službě WhatsApp se na iPhonu liší. Ve výchozím nastavení se v aplikaci Galerie ve smartphonu nezobrazují žádné fotografie. K tomu je třeba aktivovat speciální funkci. Jak to udělat? Otevřete aplikaci WhatsApp, přejděte do Nastavení, poté do Chatu a povolte možnost "Uložit do role fotoaparátu". Od této chvíle budou všechny obrázky, které obdržíte a stáhnete do aplikace, viditelné v aplikaci Galerie.

Aktualizace aplikace WhatsApp

Problém může záviset také na verzi aplikace WhatsApp, kterou používáte. Pokud žádné z výše uvedených řešení nepomohlo, zkuste se podívat, zda v obchodě Google Play nebo App Store není k dispozici nová verze aplikace. Pokud ano, okamžitě jej nainstalujte.

Odinstalujte a znovu nainstalujte aplikaci WhatsApp

Poslední řešení je nejdrastičtější: odstraňte aplikaci WhatsApp a znovu ji nainstalujte. Než budete pokračovat, nezapomeňte si aplikaci zálohovat, abyste nepřišli o žádné zprávy a média, které jste obdrželi v posledních několika týdnech.