WhatsApp nefunguje, neumožňuje stahovat obrázky a hlasové poznámky


Od 16:00 dne 3. července 2019 WhatsApp nefunguje a neumožňuje stahovat mediální obsah: obrázky, videa a hlasové poznámky. Co se děje

WhatsApp nefunguje: uživatelé nemohou stahovat obrázky a mediální obsah odeslaný uživateli. Od 16:00 dne 3. července je aplikace WhatsApp vypnutá a uživatelům způsobuje několik problémů. Zprávy od uživatelů přibývají každou minutou a stovky lidí hledají řešení na sociálních sítích. Na Twitteru nyní frčí hashtag #whatsappdown.

Problém se však netýká pouze aplikace WhatsApp, ale všech aplikací Facebooku. Kromě aplikace pro zasílání zpráv jsou mimo provoz také Instagram a Facebook. Není to poprvé, co došlo k výpadku všech tří aplikací: stejný problém se objevil v březnu a dubnu. Pokud se pokusíte stáhnout obrázek nebo hlasovou poznámku zaslanou přítelem, zobrazí se následující zpráva: "Nelze stáhnout. Požádejte o opětovné zaslání. Inženýři WhatsApp pracují na co nejrychlejším vyřešení problému.

Proč dnes WhatsApp nefunguje

Není známo, proč uživatelé nemohou stahovat obrázky a hlasové poznámky ve WhatsApp. Stejný problém se vyskytl v březnu loňského roku, kdy uživatelé rovněž nemohli stahovat média. Problém se však netýká pouze aplikace WhatsApp, ale všech aplikací ve světě Facebooku, počínaje Instagramem.

Důvodem nefunkčnosti může být dočasný výpadek serverů WhatsApp.

Nebo speciální údržba, která přinutila techniky aplikace dočasně zablokovat některé funkce aplikace. Příčinou mohou být také testy, které vývojáři provádějí za účelem "sloučení" aplikací Facebook Messenger, Instagram a WhatsApp. Prozatím se jedná o hypotézy: v příštích hodinách se jistě dozvíme více. Příběh budeme nadále sledovat a informovat vás o něm.

Aktualizace 4. července v 01:00. Problémy se službami WhatsApp, Instagram a Facebook jsou konečně vyřešeny.