WhatsApp Web: hlasové hovory se blíží


Některé zvěsti uniklé online by naznačovaly, že se blíží aktualizace pro WhatsApp Web. Mezi další funkce patří hlasové hovory

Co kdyby se WhatsApp proměnil v platformu pro volání VoIP, jako je Skype? Aplikace pro zasílání zpráv par excellence již tyto funkce nabízí, ale pouze ve verzi pro chytré telefony. Brzy by se však nástroj pro volání kontaktům měl objevit i na webové aplikaci WhatsApp, tedy na platformě, která umožňuje posílat zprávy z prohlížeče počítače (nebo tabletu, pokud máte iPad).

Podle nejnovějších zvěstí kolujících po internetu by se tato nová funkce měla objevit v aktualizaci platformy připravené k distribuci. Hlasové hovory na WhatsApp Web jsou v současné době testovány v beta verzi, a pokud vše půjde podle plánu inženýrů, mohly by být brzy zahrnuty do oficiální verze, přístupné a použitelné pro všechny. Pokud se tak stane, bude se aplikace WhatsApp Web ještě více podobat verzi pro chytré telefony.

Jak uskutečňovat hlasové hovory pomocí aplikace WhatsApp Web

Podle zvěstí, které kolují v posledních dnech, by se hlasové hovory na aplikaci WhatsApp Web neměly příliš lišit od verze pro chytré telefony. Spolu s aktualizací platformy bude distribuována také aktualizace rozhraní. Na obrazovku jednotlivých konverzací se přidá zejména ikona telefonního sluchátka, takže hlasový hovor můžete zahájit během chvilky.

Jak můžete uskutečňovat hlasové hovory pomocí aplikace WhatsApp Web? Je to velmi jednoduché. Nejprve se musíte přihlásit k platformě a v případě potřeby provést synchronizaci se svým účtem. Poté můžete vstoupit do konverzace a kliknout na ikonu telefonu. Pokud se jedná o váš první hovor z aplikace WhatsApp pro PC, budete požádáni o přístup k mikrofonu zařízení, abyste mohli zachytit svůj hlas a odeslat jej kontaktu. Po přijetí tohoto požadavku bude hovor přesměrován na požadovaný kontakt. Teď už jen stačí počkat, až druhá osoba odpoví, abyste mohli začít mluvit.