Huawei P50, vrcholná řada bez Androidu se blíží


Další vrcholný smartphone čínského giganta je na startu: tady je, jak bude rodina smartphonů Huawei P50 vypadat a jak bude výkonná.

Řada Huawei P50 je téměř před námi. Zatímco čekáme na oficiální oznámení výrobce, po internetu kolují zvěsti o tom, jak budou očekávaná zařízení čínského výrobce vypadat, a poprvé možná přijdou bez Androidu.

Nejnovější informace o smartphonech z nové nejvyšší řady Huawei mají podobu renderů, které nám přiblížily design, jímž se budou vyznačovat smartphony P50, tedy P50, P50 Pro a P50 Pro Plus. Společným znakem všech modelů je displej, který je u základního modelu zakřivený v rozích, u modelu P50 Pro má kaskádovitý tvar a u modelu Pro Plus je zakřivený na všech okrajích. Největší zvědavost však bezpochyby vzbuzuje operační systém a také technické specifikace, o kterých se zatím neví téměř nic.

Huawei P50, pravděpodobné technické specifikace řady

Podle zvěstí, které kolují po internetu, by se měla nejvyšší řada čínské společnosti zaměřit na vlastní 5nm procesor Kirin 9000, který jsme již viděli v akci u modelu Mate 40 Pro. Téměř na úrovni nových Snapdragonů 888 a Exynosů 2100 od Qualcommu se jedná o osmijádrový procesor, který využívá tři jádra, včetně primárního, s architekturou Cortex-A77 na frekvenci 3,13 GHz, po jehož boku jsou tři jádra Cortex-A77 na frekvenci 2,54 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 na frekvenci 2,05 GHz (architektura 1+3+4).

Další dosud uniklé informace se týkají konfigurace paměti zařízení. Očekává se, že řada P50 bude k dispozici s různými velikostmi operační paměti 6 GB, 8 GB a 12 GB a lišit se bude i vnitřní úložiště, které bude mít dvě velikosti 128 GB a 256 GB.

Kromě čistě designové části se na internetu objevilo několik zvěstí o 6,6palcovém displeji OLED s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. To se však může týkat pouze verze Pro modelu P50, a proto se nemusí vztahovat na všechny ostatní modely této řady.


Huawei P50, od Androidu k Harmony OS?

To je jistě stěžejní bod, pokud jde o řadu P50: řeč je samozřejmě o operačním systému, o kterém se zatím ví jen málo nebo vůbec nic. Jediné aktuálně dostupné úniky hovoří o verzi určené výhradně pro čínský trh s Harmony OS, vlastním operačním systémem společnosti Huawei, zatímco pro ostatní by měla být základní myšlenka taková, že zařízení bude dostupné v obou verzích.

Ačkoli se to zdá nepravděpodobné, je nutné zdůraznit, že Harmony OS, který byl oznámen v druhé polovině roku 2019 a nyní je ve verzi 2.0 pro smartphony, by měl s Androidem mnoho společného. Na webu se totiž objevila řada vývojářů, kteří podle testů provedených na beta verzi Harmony potvrdili podobnost obou operačních systémů.

Huawei tyto informace okamžitě popřel a důrazně zdůraznil, že se nejedná o kopii Androidu, natož iOS. Pro další potvrzení si proto budeme muset počkat na první uživatelské testy, které by vzhledem k časovému rámci mohly přijít v nadcházejících měsících.