WhatsApp, jak uložit obrázky a videa stavu


Chcete-li uložit obrázky a videa zveřejněné ve stavu WhatsApp, musíte použít správce souborů aplikace: zde je návod, jak to udělat

Od začátku roku 2017 má také WhatsApp svou vlastní verzi "Příběhů", které již byly k vidění na Instagramu, nejprve a později na Facebooku. Nazývají se "státy" a fungují stejně jako příběhy jiných sociálních sítí. Automaticky tedy zmizí 24 hodin po zveřejnění. Prostřednictvím nepříliš intuitivního, ale účinného postupu je však možné ukládat obrázky a videa statusů WhatsApp v telefonech se systémem Android.

To je často užitečné, protože když přejdeme na kartu "Status" aplikace WhatsApp, velmi často najdeme zábavný a zajímavý obsah, který bychom si přáli, aby tak brzy nezmizel. K jejich uložení jednoduše potřebujeme správce souborů aplikace. Mnoho chytrých telefonů již má předinstalovaného správce souborů a mnoho dalších najdete v Obchodě Play. Pro zjednodušení použijeme jako příklad aplikaci Soubory od společnosti Google, která je mimochodem již předinstalována na chytrých telefonech Big G Pixel. Jakmile však postup pochopíte, můžete jej dokončit pomocí jakéhokoli jiného správce souborů nainstalovaného ve vašem smartphonu.

Jak uložit obrázky a videa ze stavů WhatsApp

Chcete-li uložit stavy WhatsApp, musíte otevřít aplikaci Soubory Google a kliknout na hamburgerové menu v levém horním rohu. V Nastavení pak musíte povolit přepínač "Zobrazit skryté soubory". Poté na spodní liště vyberte možnost "Procházet" a poté "Interní úložiště". Zde najdete všechny složky uložené v zařízení. Přejděte na "WhatsApp > Média > .Statuses" a najdete všechny dosud zobrazené statusy. Klepnutím na šipku dolů můžete zvolit kopírování nebo přesunutí souboru obrázku nebo videa, který chcete zachovat. Tento trik samozřejmě funguje pouze v případě, že jste si daný status prohlédli. Ve složce .Statuses nikdy nenajdete všechny statusy svých kontaktů ve službě WhatsApp, ale pouze ty, které jste si skutečně prohlédli.


Jak vytvořit složku pro ukládání statusů ve službě WhatsApp

Pokud máte hodně statusů ve službě WhatsApp, které si chcete uložit a uchovat, může být dobré vytvořit ve smartphonu speciální složku, do které je všechny uložíte. Takto je snadno najdete, a pokud je chcete přenést do počítače, můžete to udělat rychle. Také v Souborech Google přejděte do Interního úložiště, jak je vysvětleno výše, a klepněte na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu. Mezi dostupnými možnostmi je "Přidat novou složku", což je ta, která vás zajímá. Ale pozor: složka se vytvoří v umístění, ve kterém se právě nacházíte. Pokud ji tedy chcete umístit do jiné složky, budete ji muset později přesunout. Nebo můžete nejprve přejít do složky, kterou chcete vytvořit, a pak ji vytvořit.

Po vytvoření nové složky se vraťte do aplikace WhatsApp .Statuses, zkopírujte obrázek a video, které chcete přesunout, a vložte je do právě vytvořené složky. Tímto způsobem si navždy zachováte své statusy ve WhatsApp.