Jak uložit Instagram videa

Ačkoli je Instagram známý svými fotografiemi sdílenými uživateli, videa jsou velkou součástí obsahu služby sociálních médií. V některých případech si možná budete chtít nechat video z Instagramu sledovat později, nebo si ho uložit pro budoucí generace do svého počítače nebo mobilního zařízení. Zde je návod, jak ukládat videa z Instagramu.


Jak uložit své Instagram příběhy

Stahování a ukládání příběhů nebo videí, které jste dříve nahráli nebo vytvořili na Instagramu, lze provést pomocí následujících kroků.

Instagram v současné době neumožňuje ukládat vaše příspěvky z Instagramu jako samostatné video soubory. K tomu potřebujete aplikaci třetí strany. Videa můžete načíst pomocí řešení prohlížeče popsaného v následující části.

 1. Otevřete aplikaci Instagram.

 2. Otevřete příběh, který chcete uložit.

 3. vybrat Moře, tři tečky umístěné v pravém dolním rohu.

 4. Využít Ušetříte.

 5. Vybrat Uložit příběh.

  Chcete-li fotografii uložit bez textu nebo efektů, které jste k ní přidali, klepněte na Uložit fotku.

Jak ukládat videa Instagramu jiného uživatele

I když může být užitečné načíst vaše příběhy z Instagramu, můžete si stáhnout videa sdílená ostatními. Na počítači Mac nebo PC to lze provést ve webové verzi Instagramu. Na zařízeních Android a iOS budete potřebovat aplikaci třetí strany nebo řešení popsané níže.

Ukládejte videa z Instagramu do svého počítače

 1. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na stránku obsahující video Instagram, které chcete stáhnout.

 2. Klikněte pravým tlačítkem kamkoli na stránku mimo videopříspěvek.

 3. Když se zobrazí místní nabídka, vyberte Zobrazit zdroj stránky or Zkontrolujte prvek. Tato možnost se liší podle prohlížeče.

 4. Zobrazí se nová karta, která zobrazuje zdrojový kód stránky. Chcete-li otevřít pole Najít v prohlížeči, stiskněte Ctrl+F (ve Windows) nebo Příkaz+F (v systému macOS).

 5. Když se zobrazí vyhledávací pole, zadejte .mp4.

 6. Několik výsledků je zvýrazněno, každý je doplněn úplnou adresou URL. Zkopírujte první URL.

  V závislosti na prohlížeči možná budete muset vybrat adresu URL a otevřít ji na nové kartě nebo v novém okně.

 7. Otevřete novou kartu a vložte zkopírovanou adresu URL do adresního řádku. Poté stiskněte vstoupit.

 8. Video se načte v samostatném přehrávači. Klikněte pravým tlačítkem kamkoli do okna videa a vyberte Stáhnout video or Uložit video.

  Chcete-li soubor před stažením přejmenovat, vyberte Stáhnout video jako or Uložit video jako.

 9. Nyní můžete určit název souboru a umístění, kam chcete uložit video soubor MP4 do počítače.

Ukládejte videa z Instagramu do telefonu nebo tabletu

Uživatelé Android a iOS mohou mít možnost ukládat videa Instagramů ostatních uživatelů do role fotoaparátu svého zařízení. To však musí být provedeno prostřednictvím aplikace třetí strany. Většina z těchto aplikací se nedodává tak, jak slíbila, a mnoho z nich obsahuje malware nebo jiný nežádoucí software.

Pokud chcete uložit video z Instagramu a přenést ho do svého smartphonu nebo tabletu, stáhněte si ho do počítače podle výše uvedených pokynů. Poté jej přeneste do zařízení prostřednictvím e-mailu nebo jiné metody sdílení.