Zobrazení skrytých souborů v dialogových oknech Otevřít a Uložit v systému Mac

Apple skrývá určité soubory a složky ve vašem počítači Mac, aby vám zabránil v nechtěné změně nebo smazání důležitých dat. Pokud potřebujete upravit jeden z těchto skrytých souborů, musíte jej v dialogových oknech Otevřít nebo Uložit odhalit stisknutím klávesy Příkaz+směna+. ( období ), když je dialogové okno otevřené.


Yosemite (10.10) a starší

Chyba zobrazení se zobrazením a skrytím souborů v dialogovém okně Otevřít nebo Uložit znamená, že klávesová zkratka nebude fungovat v režimu zobrazení Sloupec vyhledávače v systému macOS Yosemite a dřívějších. Zbývající zobrazení Finderu (ikona, seznam, tok obálky) fungují dobře pro zobrazení skrytých souborů.

El Capitan (10.11) a novější

Klávesová zkratka pro zobrazení skrytých souborů v dialogových oknech Otevřít a Uložit funguje dobře v El Capitanu a novějších verzích macOS. Je tu však ještě jeden detail. Některá dialogová okna Otevřít a Uložit nezobrazují všechny ikony pro zobrazení Finderu na panelu nástrojů dialogového okna.

Pokud potřebujete přepnout na jiné zobrazení Finderu, zkuste na panelu nástrojů vybrat ikonu postranního panelu (první vlevo). Tento přepínač by měl způsobit, že budou k dispozici všechny ikony zobrazení Finderu.


Atribut neviditelného souboru

Použití dialogového okna Otevřít nebo Uložit k zobrazení skrytých souborů nezmění neviditelný atribut souborů. Tuto klávesovou zkratku nemůžete použít k uložení viditelného souboru jako neviditelného, ​​ani nemůžete otevřít neviditelný soubor a poté jej uložit jako viditelný. Ať už jste při práci se souborem nastavili jakýkoli atribut viditelnosti souborů, soubor tak zůstane.