Jak vytvořit nový dokument v aplikaci WordPad

Ačkoli je WordPad často přehlížen jako textový procesor, má několik užitečných funkcí. Naučte se několik snadných způsobů, jak aplikaci najít a používat.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Od ledna 2020 společnost Microsoft již nepodporuje Windows 7. Doporučujeme upgradovat na Windows 10, abyste mohli i nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.


Spusťte WordPad pomocí vyhledávání

Pokud plánujete pracovat s dlouhým seznamem citací, pokročilými možnostmi formátování a dalšími funkcemi, které najdete v plně vybavených textových procesorech, je aplikace Word go-to. Pokud však hledáte lehkou a snadno použitelnou aplikaci pro vytváření a úpravy dokumentů, WordPad bude stačit.

Začínáme s WordPad

V této sérii průvodců se seznámíme s WordPadem a s tím, jak jej můžete začít používat k úpravám dokumentů Wordu a dalších textových souborů.

V této příručce vám ukážeme, jak vytvořit nový dokument WordPad při otevření aplikace a jak vytvořit nový dokument pomocí nabídky Soubor.

Chcete-li vytvořit nový dokument v aplikaci WordPad, stačí spustit aplikaci. Nejjednodušší metodou spuštění WordPadu je použití vyhledávání v systému Windows.

  1. vybrat start.
  2. Enter "WordPad"do vyhledávacího pole.
  3. V nabídce Start se zobrazí seznam výsledků hledání. Vybrat WordPad aplikace pro spuštění WordPad.

Pokud je WordPad jednou z naposledy použitých aplikací, zobrazí se v seznamu aplikací v nabídce Start, kterou můžete spustit kliknutím na ikonu WordPad.


Pomocí aplikace WordPad můžete pracovat na textovém dokumentu

Po spuštění aplikace WordPad se zobrazí prázdný dokument, pomocí kterého můžete zadávat informace, formátovat, přidávat obrázky a ukládat do formátu, který lze sdílet s ostatními.

Nyní, když víte, jak spustit WordPad a použít poskytnutý prázdný dokument, prozkoumejme, jak byste vytvořili další prázdný dokument v aplikaci WordPad.


Vytvořte dokument v aplikaci WordPad

Pokud jste postupovali podle předchozích kroků, měli byste mít WordPad otevřený před sebou. Chcete-li vytvořit nový dokument v aplikaci WordPad, postupujte podle níže uvedených pokynů.

  1. vybrat Soubor.
  2. Vybrat Nový.

Měl by se otevřít prázdný dokument, který budete moci upravit.

Případně vyberte Soubor A zvolte OTEVŘENO otevřete a upravte existující dokument.

Pokud jste pracovali na jiném dokumentu a provedli jste změny, budete vyzváni k uložení dokumentu, než budete moci otevřít nový prázdný dokument. Vyberte umístění pro uložení dokumentu a klikněte na Ušetříte.