Jak vytvořit aplikaci Facebook pro vaši stránku

Můžete si vytvořit vlastní aplikaci pro Facebook pro svou věc, společnost, organizaci nebo pro osobní použití - integrací s vaší stránkou na Facebooku. Platforma Facebook Developers má vše, co potřebujete, včetně všech potřebných nástrojů a průvodců, které vás provedou celým procesem.


Co je to aplikace na Facebooku?

Vývojáři vytvářejí většinu běžných aplikací, které najdete na Facebooku, prostřednictvím platformy Facebook Developers. Tisíce aplikací třetích stran jsou k dispozici k použití prostřednictvím osobního účtu na Facebooku, které vám pomohou spojit se s dalšími produkty a službami.

Aplikace (nezaměňovat s podobně ne zcela úplnou aplikací zvanou „applet“) není ve skutečnosti aplikací v tom smyslu, že uživatelé počítačů Mac a Windows tento termín znají. Místo instalace počítačové aplikace (také známé jako software a programy) z disku nebo stahování na pevný disk vašeho počítače byste použili aplikaci Facebook spuštěním v prohlížeči a - což ve vašem počítači nezabere žádné místo.

Pokud například používáte aplikaci k hraní hry Scrabble s přítelem na Facebooku, Facebook ukládá každý váš pohyb na svých serverech, nikoli lokálně. Stránka se aktualizuje, když se znovu přihlásíte nebo jinak obnovíte prohlížeč. To je hlavní rozdíl mezi aplikací na Facebooku a konvenční aplikací.

Co je platforma pro vývojáře na Facebooku?

Společnost Facebook spustila platformu Facebook Developers v roce 2007 a poskytla rámec, který mohou vývojáři použít k vytváření aplikací, které interagují se základními funkcemi Facebooku. To znamenalo, že aplikace mohly sdílet informace o uživateli s externími aplikacemi prostřednictvím otevřeného API (aplikační programovací rozhraní).

Platforma Facebook Developers poskytuje sadu API a nástrojů, které umožňují vývojářům třetích stran integrovat se do otevřeného grafu - ať už prostřednictvím aplikací na Facebooku.com nebo externích webů a zařízení.


Proč byste si vytvořili aplikaci na Facebooku?

Možná by vás zajímalo, k čemu může vaše firma použít hru jako Scrabble? Velmi málo, ale hry nejsou jediným využitím aplikací. Každá entita, která chce, aby byl její název sdílen v rámci sociální sítě, může pomocí aplikace generovat povědomí o značce.

Zvažte tento scénář: Vlastníte restauraci s vlastní stránkou na Facebooku. Mnoho lidí zveřejňuje pozemské komentáře k příspěvkům na stránce, a to je o tom. Stránka má fanouškovskou základnu, ale jen málo zákazníků se cítí dostatečně povzbuzeno, aby ji „lajkovali“.

Nyní si představte, že stránka má aplikaci, která obsahuje seznam položek nabídky - spolu s fotografiemi, které si uživatelé mohou vybrat a sdílet. Místo toho, abyste svým fanouškům nabídli nudné aktualizace stavu nebo odkazy na váš blog, aplikace jim může umožnit sdílet poutavější pohled na to, co právě jedli ve vaší restauraci. Je to snadné a zábavné pro fanoušky, a tak využíváte hodnotu sociálního marketingu.


Pomocí rozhraní Facebook API

Graph API je jádrem platformy Facebook Developers a umožňuje vývojářům číst a zapisovat data na Facebook. Graph API představuje jednoduchý, konzistentní pohled na sociální graf Facebooku, rovnoměrně reprezentující objekty v grafu (např. Lidi, fotografie, události a stránky) a jejich vzájemné vztahy (např. Vztahy s přáteli, sdílený obsah a značky fotografií) ).

Spolu s adresářem aplikací je to nejsilnější aspekt platformy Facebook pro vývojáře.

Dvě funkce, které vývojáři Facebooku často používají k rozšíření svého publika, jsou pozvánky na aplikace a příspěvky do příběhů novinek. Oba říkají uživatelům Facebooku, kteří z jejich přátel se aplikace účastní.

Pozvánka je explicitní otázka zaměřená na přátele dle volby uživatele aplikace. Možnost newsfeed na druhé straně jednoduše informuje ostatní, že přítel používá aplikaci.

Přimět uživatele k rozesílání pozvánek je obtížnější, protože takové pozvánky nejsou vždy vítány. Pokud je však uživatel pošle těm, kteří by se o aplikaci mohli skutečně zajímat, může to vést k registracím.

Se správnými pobídkami, marketingem a značkou se aplikace na Facebooku mohou šířit jako blesk. Postupujte podle pokynů níže a zjistěte, jak sestavit svůj první.

Jak vytvořit aplikaci Facebook pro vaši stránku (příkladem je Messenger)

Následující kroky vás provedou jednoduchými kroky potřebnými k nastavení aplikace, která bude konkrétně fungovat s Messengerem, ale pro vaši aplikaci si můžete vybrat několik dalších produktů. Následující kroky také vyžadují, abyste již měli nastavenou stránku na Facebooku.

 1. Přejděte na web developers.facebook.com ve webovém prohlížeči. Pokud ještě nejste přihlášeni ke svému účtu na Facebooku, vyberte Přihlásit se vpravo nahoře se přihlaste ke svému účtu.

 2. vybrat Moje aplikace vpravo nahoře a poté vyberte + Vytvořit aplikaci z rozbalovacího seznamu.

 3. Vytvořte si ID aplikace zadáním jména do Pole Zobrazovaný název a e-mailovou adresu v Pole Kontaktní e-mail.

  Vyberte modrou Vytvořit ID aplikace až budete hotovi.

  Můžete být vyzváni k dokončení bezpečnostní kontroly zadáním kódu CAPTCHA.

 4. Facebook vám dá možnost vybrat si ze čtyř scénářů, které vám pomohou vytvořit vaši aplikaci. Můžete si vybrat jednu a vybrat modrou Potvrdit tlačítko dole, nebo pokud chcete aplikaci vytvořit bez použití některého z těchto scénářů, vyberte Přeskočit namísto.

  Pro tento konkrétní tutoriál budeme Přeskočit scénáře.

 5. Vybrat Založit tlačítko pro produkt, který začne vytvářet vaši aplikaci.

  Pro účely tohoto kurzu vybereme posel.

 6. V části Přístupové tokeny vyberte rozbalovací seznam pod stránkou vyberte Stránku na Facebooku které chcete používat.

  Možná budete muset upravit oprávnění, abyste aplikaci udělili přístup a vygenerovali token. Vyberte modrou Upravit oprávnění tlačítko> Pokračovat jako [Jméno] > Zaškrtávací políčko Stránka > další > Hotovo > OK. V poli Token přístupu na stránku se zobrazí řetězec znaků.

 7. Než uděláte cokoli jiného, ​​musíte podle pokynů k nastavení Webhooku Facebooku vytvořit ověřovací token, který budete potřebovat pro další krok.

  K nastavení webhooku budete potřebovat ve svém počítači nainstalovaný Node.js.

 8. V části Webhooks vyberte Nastavit Webhooky a zadejte URL vaší stránky do pole URL zpětného volání plus ověřit token jste vytvořili v posledním kroku do pole Ověřit token.

 9. Vybrat zaškrtávací políčka vedle událostí webhooku chcete být doručeni do svého webhooku.

  Facebook doporučuje výběr zprávy a messaging_postbacks na minimum.

 10. Vyberte modrou Ověřte a uložte tlačítko.

  Na váš webhook bude zaslán požadavek GET. Pokud vše nastavíte správně, nastavení webhooku se automaticky uloží.

 11. Nyní se přihlaste k odběru aplikace na svou stránku, vraťte se do Nastavení aplikace a vyhledejte sekci Generování tokenů a vyberte Vyberte stránku vyberte svou stránku z rozevíracího seznamu.

 12. Zpět do sekce Webhooks proveďte to samé jako výše výběrem Vyberte stránku vyberte svou stránku z rozevíracího seznamu.

 13. Vybrat NEWSLETTER tlačítko.

 14. Chcete-li zajistit, že vše nastavíte správně, otestujte svou aplikaci tak, že přejdete na Facebook.com nebo Messenger v mobilním zařízení a odešlete zprávu na svou stránku. Váš webhook by měl obdržet událost webhook, což znamená, že vaše aplikace byla úspěšně nastavena.

  Pokud ve své aplikaci používáte Messenger, můžete si prohlédnout průvodce rychlým startem Facebooku, který vám pomůže sestavit prvního robota Messenger.