Jak přenášet fotografie a videa z iPhone do počítače

Fotoaparát iPhonu patří mezi nejpůsobivější funkce, u nichž se zdá, že se exponenciálně vylepšuje s každým novým modelem, který společnost Apple vydává. Díky vysoce kvalitním fotografiím a videím, které dokáže pořizovat, mohou běžné závorky pořizovat snímky a klipy na profesionální úrovni s minimálním zážitkem.

Jakmile však máte tyto vzácné vzpomínky uložené ve smartphonu, můžete je přenést do počítače. Přesun obrázků a videí z iPhonu do počítače Mac nebo PC je poměrně jednoduchý proces, pokud víte, jaké kroky je třeba podniknout. Níže jsme je popsali pro obě platformy.


Stahujte fotografie a videa z iPhone do počítače

Podle těchto pokynů importujte fotografie a videa z iPhone do počítače se systémem Windows.

 1. Stáhněte si a nainstalujte iTunes, pokud ve vašem PC ještě nejsou. Pokud je iTunes již nainstalované, ujistěte se, že máte nejnovější verzi, a to spuštěním aplikace a kontrolou, zda se zobrazí zpráva informující o dostupnosti nové aktualizace. Pokud obdržíte tento typ oznámení, nainstalujte nejnovější verzi podle pokynů na obrazovce.

 2. Když je spuštěný iTunes, připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB, například kabelu připojeného k výchozí nabíječce telefonu. Nyní by se mělo zobrazit vyskakovací dialogové okno s dotazem, zda chcete počítači povolit přístup k informacím na zařízení iOS. Vybrat Pokračovat.

 3. Na vašem iPhone se objeví vyskakovací okno s dotazem, zda chcete tomuto počítači důvěřovat. Vybrat Věřte.

 4. Po zobrazení výzvy zadejte přístupový kód.

  V určitém okamžiku tohoto procesu se vás operační systém Windows může zeptat, zda novému zařízení (vašemu iPhone) důvěřujete. Pokud ano, vyberte Důvěra.

 5. Vraťte se do počítače a zkontrolujte, zda je váš iPhone nyní zobrazen pod Zařízení v levém podokně nabídky rozhraní iTunes. Pokud iTunes váš iPhone stále nerozpoznávají, postupujte podle pokynů společnosti Apple k řešení potíží.

 6. Po potvrzení otevřete aplikaci Fotky, která je přístupná z Windows start v nabídce nebo pomocí vyhledávací lišty umístěné na hlavním panelu.

 7. Ve Windows 10 vyberte import, který se nachází v pravém horním rohu rozhraní aplikace Fotky. Ve Windows 8 klikněte pravým tlačítkem kdekoli v aplikaci a vyberte import.

 8. Když se zobrazí rozevírací nabídka, vyberte Ze zařízení USB.

 9. Všechny fotografie a videa na vašem iPhonu by nyní měla objevit aplikace Fotky, která může trvat několik minut, pokud máte velké album. Po dokončení se zobrazí okno s výzvou k výběru položek, které chcete importovat. V tomto rozhraní můžete vybrat konkrétní fotografie nebo videa zaškrtnutím příslušných políček. Můžete také zvolit označení skupin fotografií nebo videí pro import pomocí Vyberte nový or Vybrat vše odkazy nalezené v horní části obrazovky.

 10. Až budete s výběrem spokojeni, vyberte Import vybraný. Proces importu nyní začne. Po dokončení se fotografie a videa, které byly přeneseny na váš pevný disk, zobrazí ve složce Sbírka část aplikace Fotky.

Stahujte fotografie a videa z iPhone do počítače Mac pomocí aplikace Fotografie

Podle následujících pokynů přeneste obrázky a videoklipy z vašeho iPhone do macOS pomocí aplikace Fotografie.

 1. Otevřete iTunes v zařízení macOS výběrem možnosti ikona iTunes v doku. Pokud se zobrazí výzva k aktualizaci iTunes na novější verzi, postupujte podle pokynů na obrazovce a před pokračováním proveďte aktualizaci.

 2. Při spuštěném iTunes připojte iPhone k počítači Mac pomocí kabelu USB, například kabelu připojeného k výchozí nabíječce vašeho zařízení. Vybrat Pokračovat když se zobrazí dialogové okno.

 3. V telefonu se zobrazí vyskakovací okno s dotazem, zda chcete tomuto počítači důvěřovat. Vybrat Věřte.

 4. Po zobrazení výzvy zadejte přístupový kód pro iPhone.

 5. Měla by být také otevřena aplikace Fotky macOS, která by měla zobrazovat obrazovku importu obsahující fotografie a videa z role fotoaparátu v telefonu. Pokud tuto obrazovku ve výchozím nastavení nevidíte, vyberte import najdete v horní části rozhraní aplikace Fotky.

 6. Nyní můžete vybrat obrázky nebo videa, které chcete importovat na pevný disk počítače Mac výběrem Importováno. Pokud chcete importovat všechny fotografie a videa, které se nacházejí ve vašem iPhone, ale ne v Macu, vyberte Importovat všechny nové položky.


Stahujte fotografie a videa z iPhone do počítače Mac pomocí aplikace Image Capture

Dalším způsobem, jak přenášet fotografie a videa z vašeho iPhone na Mac, je Image Capture, poměrně základní aplikace, která poskytuje rychlý a snadný mechanismus importu. Chcete-li použít tuto metodu, postupujte podle těchto pokynů:

 1. Otevřete aplikaci Image Capture, která je ve výchozím nastavení k dispozici u všech instalací macOS.

 2. Jakmile se zobrazí rozhraní Image Capture, připojte iPhone k počítači Mac pomocí kabelu USB, například kabelu připojeného k výchozí nabíječce vašeho zařízení.

 3. Na vašem iPhonu i Macu se objeví jedno nebo více vyskakovacích oken s výzvou k potvrzení, že důvěřujete spojení mezi počítačem a zařízením smartphone. Budete také požádáni o zadání hesla pro iPhone, pokud je to relevantní.

 4. Po navázání důvěryhodného připojení se zobrazí ZAŘÍZENÍ Zobrazí se část v rozhraní Image Capture (umístěná v levém podokně nabídky) iPhone v jeho seznamu. Vybrat iPhone.

 5. Vaše fotografie a videa z iPhonu se nyní zobrazí v hlavní části okna Image Capture, seřazené podle data a doprovázené řadou klíčových podrobností, včetně názvu, typu souboru, velikosti, šířky a výšky spolu s miniaturou náhledu. Procházejte rolí fotoaparátu a vyberte jednu nebo více položek a přeneste je na pevný disk počítače Mac.

 6. Dále upravte hodnotu v Importovat do rozevírací nabídka, pokud chcete zkopírovat své fotografie a videa na jiné než výchozí místo Obrázky složka.

 7. Až budete připraveni, vyberte import zahájit proces kopírování souboru. Můžete také přeskočit jednotlivý krok výběru a vybrat Importovat vše.

 8. Po krátkém zpoždění budou všechny přenesené fotografie a videa označeny zeleným a bílým zaškrtnutím, jak je vidět na výše uvedeném snímku obrazovky.


Přenos fotografií a videí z iPhone do Mac nebo PC přes iCloud

Alternativou k přímému přenosu fotografií a videí z iPhonu do počítače Mac nebo PC pomocí pevného připojení je přístup do knihovny fotografií iCloud a stahování souborů přímo ze serverů Apple do počítače. Abyste mohli tuto metodu využít, musíte mít na svém iPhone povolený iCloud a zajistit iOS Fotografije aplikace je zapnutá v nastavení iCloudu. Než budete pokračovat, potvrďte to následující cestou: Nastavení > [tvé jméno] > iCloud > Fotografije.

Jakmile zjistíte, že vaše fotografie a videa z iPhonu jsou skutečně uloženy na iCloudu, stáhněte si je podle pokynů níže do počítače Mac nebo Windows.

 1. Otevřete prohlížeč a přejděte na iCloud.com.

 2. Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro iCloud a vyberte přihlašovací šipka, který se nachází na pravé straně pole pro heslo.

 3. Na vašem iPhone se objeví vyskakovací okno s dotazem na povolení přístupu k iCloudu. Vybrat povolit.

 4. Na vašem iPhone se nyní zobrazí dvoufaktorový ověřovací kód. Zadejte tento šestimístný kód do příslušných polí.

 5. Po úspěšném ověření se v okně prohlížeče zobrazí několik ikon iCloud. Vybrat Fotografije.

 6. Nyní se zobrazí rozhraní iCloud Photos, které obsahuje vaše fotografie a videa rozdělená podle kategorií. Odtud můžete vybrat jeden nebo více obrázků nebo nahrávek ke stažení na pevný disk počítače Mac nebo PC. Až budete s výběrem spokojeni, vyberte Ke stažení, který se nachází v pravém horním rohu a je představován mrakem se šipkou dolů v popředí. Vybrané obrázky nebo videa se automaticky přenesou do výchozího umístění pro stahování v prohlížeči.

Kromě uživatelského rozhraní založeného na prohlížeči vám některé nativní aplikace pro macOS, jako jsou Fotky a iPhoto, také umožňují přihlásit se na iCloud a bezdrátově přistupovat k vašim obrázkům. Uživatelé počítačů mezitím mají možnost stáhnout a nainstalovat aplikaci iCloud pro Windows, pokud to upřednostňují přes webovou trasu.