WhatsApp, co mám dělat, když místo jména kontaktu vidím číslo


Nemůžu vidět jména kontaktů ve WhatsApp? Zde je několik triků, jak ji opravit za méně než pět minut

Mluvili jsme mnohokrát o mnoha speciálních funkcích aplikace WhatsApp a o tom, jak snadno se používá, stejně jako o tom, že má velmi málo problémů a chyb. Je to dáno množstvím práce inženýrů a tisíci testů provedených před vydáním nové funkce. Ne vždy je však vše dokonalé. V některých případech má i WhatsApp docela vážné problémy.

Jednoduchým příkladem je, když se místo jména kontaktu zobrazí jeho telefonní číslo. Nezřídka se stává, že otevřete aplikaci WhatsApp, vstoupíte do chatu a místo jména osoby se zobrazí její číslo, i když jsme ji uložili do adresáře. Co je příčinou tohoto problému? Je to chyba smartphonu nebo aplikace WhatsApp? Odpověď zní: obojí. Jedná se o nepříjemný problém, který lze však velmi snadno odstranit. Stačí vědět, jak na to, a změnit některá nastavení v aplikaci a ve smartphonu. Zde je návod, jak to udělat.

V aplikaci WhatsApp se mi místo jmen kontaktů zobrazují čísla

Existují dva důvody, proč se vám ve WhatsApp nezobrazují správně jména kontaktů: chyba synchronizace aplikace WhatsApp nebo problémy s oprávněními, která jste aplikaci udělili. Řešení obou problémů je poměrně jednoduché, stačí postupovat podle správných kroků.

Nejprve je třeba zkontrolovat synchronizaci mezi aplikací WhatsApp a kontakty. Co je třeba udělat? Otevřete nastavení smartphonu, klikněte na Uživatelé a účty (název se mění v závislosti na verzi vašeho zařízení) a poté na WhatsApp. Poté stiskněte tlačítko Odebrat účet a potvrďte své rozhodnutí. Otevřete aplikaci WhatsApp, klikněte na ikonu pro zahájení nového chatu, poté klikněte na Menu a nakonec na Aktualizovat.

Pokud tyto kroky nefungují, problém může spočívat v oprávněních, která jste společnosti WhatsApp udělili. Co mám dělat? Otevřete Nastavení ve smartphonu, přejděte do Aplikace a oznámení, vyberte WhatsApp a Oprávnění. Pokud ani to nepomůže, může být problém závažnější, než se očekávalo. Existují dvě řešení: zálohujte aplikaci WhatsApp podle různých postupů pro iOS a Android nebo aplikaci odstraňte a nainstalujte ji znovu od začátku. Případně se obraťte na výrobce smartphonu a pokuste se zjistit zdroj problému.