Co dělat, když vám ukradnou účet WhatsApp


Pokud se obáváte, že vám někdo ukradl profil WhatsApp, můžete ho obnovit jednoduchým postupem

Přepojení účtu WhatsApp jakékoli osoby je pro hackera jednou z nejsložitějších akcí. Při prvním přístupu ke službě WhatsApp z nového zařízení odešle aplikace vašemu telefonnímu číslu jedinečný šestimístný kód, který můžete použít k obnovení starého účtu. Jedná se o velmi bezpečný proces odolný proti hackerům. Stačí však jednoduchá chyba nebo nepozornost, aby se hackerům otevřely dveře k získání přístupu k vašemu účtu WhatsApp.

Zjistit, zda někdo používá váš profil WhatsApp ke komunikaci s přáteli a rodinou, je poměrně složité. Neexistuje žádný způsob, jak si být jistý, že někdo ukradl váš účet WhatsApp. Nezbývá než být podezřívavý a zeptat se svých přátel, zda z vašeho čísla neobdrželi nějakou podezřelou zprávu. V případě, že jste si (téměř) jisti, že vám někdo ukradl účet WhatsApp, máte možnost získat svůj profil zpět a hackera vykopnout.

Jak obnovit ukradený účet WhatsApp

Pokud se obáváte, že někdo používá váš účet WhatsApp, můžete jej obnovit jednoduchým postupem. Odstraňte aplikaci WhatsApp ze smartphonu a znovu ji nainstalujte. Poté spusťte aplikaci, zadejte své telefonní číslo a během několika sekund obdržíte jedinečný šestimístný kód pro přístup ke svému profilu. V okamžiku zadání kódu bude útočník, který používá váš účet WhatsApp, vyhozen. Pokud máte podezření, že někdo používá váš webový účet WhatsApp, můžete se ze všech připojených počítačů odhlásit přímo v nastavení aplikace.


Jak ochránit svůj účet WhatsApp

Chcete-li zabránit krádeži účtu WhatsApp, můžete zapnout dvoufaktorové ověřování, což je bezpečnostní systém, který vyžaduje zadání dvojího kódu pro přístup k vašemu profilu. Dvoufázové ověření aktivujete v nastavení aplikace WhatsApp klepnutím na "Účet" a poté na "Dvoufázové ověření". Po klepnutí na tlačítko Aktivovat vás aplikace WhatsApp požádá o zadání šestimístného bezpečnostního kódu a e-mailové adresy.

Dalším tipem, jak ochránit svůj účet WhatsApp, je nepoužívat aplikace třetích stran, které slibují prémiové funkce. Aplikace jako WhatsApp Plus nebo GB WhatsApp představují nebezpečí pro naše osobní údaje, protože nepoužívají stejné koncové šifrování jako oficiální verze aplikace WhatsApp.