WhatsApp, co dělat, když změníte své telefonní číslo


Při každé změně čísla v telefonu riskujeme, že přijdeme o kontakty a konverzace ve WhatsApp, zde je návod, jak změnit uživatele z nastavení aplikace

WhatsApp je základní aplikací pro každé mobilní zařízení. Umožňuje nám kdykoli chatovat s přáteli, rodinou a kolegy a také uskutečňovat hovory a videohovory. Na rozdíl od jiných podobných služeb je služba WhatsApp spojena s naším telefonním číslem. Co tedy dělat, když změníme číslo?

Změna čísla je dnes méně častá než dříve. Většina operátorů umožňuje ponechat si číslo, i když změníte společnost. Přesto existují důvody, proč si telefonní číslo změnit. Například po krádeži, abyste byli méně dohledatelní, nebo dokonce abyste nahradili kartu, jejíž platnost vypršela. Co se však v tomto případě stane s našimi kontakty ve službě WhatsApp? Co je třeba udělat, abychom nepřišli o důležité konverzace a nemohli se spojit s pracovními nebo rodinnými čísly?

Změna čísla na účtu

Změnu čísla na účtu WhatsApp lze provést velmi snadno. Jediné, co je třeba udělat, je ujistit se, že jsou obě karty stále aktivní. Na nové SIM kartě musí být povolen zejména příjem SMS a hovorů. Poté přejděte do nastavení aplikace, klikněte na položku Účet a vyberte možnost Změnit číslo. Služba vás požádá o zadání číslic vašeho současného účtu a poté číslic nového účtu. Aplikace nám zašle přístupový kód na nové číslo prostřednictvím SMS nebo hlasového hovoru podle našich preferencí. Jakmile obdržíme zprávu nebo telefonní hovor, stačí kliknout na možnost "Hotovo" na stránce Změnit číslo našeho účtu a změna účtu WhatsApp bude dokončena. Po přihlášení pod novým číslem budete mít k dispozici všechny kontakty a konverzace ze starého účtu, aniž byste přišli o důležitá data nebo informace.